Hodnocení služby Vivino

Castello Banfi Brunello di Montalcino DOCG 2015

0,75 l
Prémiová kvalitaTento produkt je určen starším 18 let.
1 349,00 Kč 1 798,67 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Kategorie:
Země původu: Itálie,

Toto víno má intenzivní rubínovou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni naleznete kombinaci zralého černého ovoce, koření a dubového sudu. Chuť je plná, sametová, velmi intenzivní, s kořenitými tóny a taniny v závěru.

Charakteristika vína

  • Odrůda: 100 % Sangiovese
  • Ročník: 2015
  • Oblast: Toskánsko
  • Výše zbytkového cukru: suché
  • Jakostní zatřídění: DOCG
  • Obsah alkoholu: 14 % obj.

Snoubení s pokrmem

Doporučujeme podávat k jehněčímu, pernaté zvěřině a dušenému masu. Víno je vhodné před konzumací dekantovat. 

Co je dekantace? 

Dekantace vína je proces, při kterém se zbavujeme usazenin a vinného kamene z lahve. Usazeninu z vysrážených barviv a taninu, tzv. depot, můžeme často pozorovat zejména u červených vín.

Při dekantaci se nechá víno stát, aby se depot usadil na dně lahve. Vypláchneme karafu nepatrným množstvím vína, kterým se zavíní a to vylejeme. Následně opatrně přelijeme zbytek vína do karafy a dáváme pozor, aby se nám do ní nedostala usazenina. 

Teplota podávání: 18–20 °C.

O vinařství 

Toto velmi prestižní, avšak poměrně mladé vinařství (založeno bylo teprve v roce 1978) patří americko-italské rodině Mariani. Banfi je dnes jedním z nejvýznamnějších producentů v oblasti Montalcino a přes poměrně velký objem produkce si vždy zachovává vysoký standard kvality svých vín.

To potvrzují také četná ocenění jak z domovské Itálie, tak ze světa – například The Winery of the Year 2004, udělené časopisem Wine Spectator.


Ikonou vinařství je Brunello di Montalcino Riserva Poggio al‘Oro, vyráběné pouze v nejlepších ročnících, které pravidelně získává nejvyšší hodnocení tří skleniček v Gambero Rosso.

Skladování

Skladujte v suchu při teplotě 7–20 °C, mimo přímé sluneční záření. 

Výrobce

Castello Banfi
Castello di Poggio alle Mura
53024 Montalcino - Siena