Hradecké Delikatesy Pesto z bazalky

100 g
Prémiová kvalita
 134,90 Kč 1 349,00 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Bazalkové pesto je jedna z nejznámějších italských omáček, původem z oblasti Ligurie. Název je odvozen z italského slova pestare = tlouci, mlátit.

Charakterizuje ho velmi aromatická, peprně nasládlá vůně. 

Tradiční příprava klasického pesta spočívá v rozdrcení a tření bazalkových listů v mramorovém hmoždíři dřevěnou paličkou. 

Použití

Jako pomazánka nebo ingredience do složitějších jídel. Tradičně se používá na ochucení těstovin. Taktéž je výborné i na topinky, jednohubky, bruschetty, tousty i do zeleninových polévek.

O výrobci

Od počátku fungování manufaktury usiluje firma o spojení tří základních principů: co nejšetrnějšího – ekologického pěstování surovin s prokazatelnými vlastnostmi i zdrojem, jejich následného zpracování do formy delikátních a více či méně tradičních výrobků a jejich následného přímého prodeje. Krom maximální snahy nešetřit na kvalitě a množství/poměrech surovin se snaží dát chuti co největší zážitkovou hodnotu. 

Manufaktura vznikla v roce 2010 v Hradci Králové, kde její zakladatelé Petra a David Kilingrovi žijí, proto – Hradecké delikatesy. Veškeré úsilí zaměřují na kvalitu a chuťovou vyváženost svých výrobků. Vše vyrábí ručně a především srdcem.

Skladování

Skladujte mimo přímé slunce do 25 °C a po otevření v chladničce. Po otevření zkonzumujte do 14 dní.

Upozornění

Může obsahovat zbytky skořápek!

Výrobce

Hrachoviště 8
534 01 Býšť
Česká republika