Víte, že...
Vyberte si z více než 5.000 plant-based produktů

Dopřejte si nejširší nabídku plant-based produktů ze všech supermarketů!

Žluté tulipány s plnými květy a sytou barvou krásně rozzáří vaši zahradu a budou vám dělat radost. 

Jasné, veselé odstíny a bohaté květy tulipánů "Yellow pomponette" tvoří nádherné ozvláštnění záhonu i vázy. Kvetou na jaře.

  • Balení obsahuje deset cibulek. Velikost cibule: 12+ 

Pěstování

Pokud si plánujete tulipány zasadit pro potěšení oka na zahrádce, vypadají jednoznačně nejlépe ve větším počtu u sebe, proto sázejte cibule spíše do skupinek než tu a tam jednotlivě. Najděte místo, kde je na jaře plné sluníčko a hlavně, kde nestojí dlouhodobě voda.

Pokud máte těžkou půdu, ve které se drží voda, rozhodně ji pořádně propískujte. Nemusíte kupovat drahý křemičitý písek, buď použijte písek, který máte zrovna po ruce (pískoviště), nebo sáhněte po tom nejobyčejnějším. Písek promícháme se zeminou, aby byla propustná a voda z ní odcházela a nedržela se. V případě, že by se v záhoncích držela dlouhodobě voda, cibule tulipánů by vám uhnily.

Tulipány se sázejí na podzim, polovina září až konec října je ideální.

Postup

  • Vyhlubte 10–15 cm hlubokou díru.
  • Do vykopané díry už můžete sázet tulipány, špičkou nahoru a lehoučce do hlíny zatlačit. Cibulky zatlačte, aby se vám při zasypávání nepřekulily. Není potřeba se bát vzdálenosti cibulek od sebe, (2–3 cm), jen ať se nedotýkají. 
  • Jakmile jsou cibule na svém místě, tak je řádně zalijte. Pak už zakrýt zprvu odhrabanou hlínou. Nad cibulí by mělo být alespoň 5–10 cm zeminy. Místo si označte, ať víte, kde se vám tulipány vyrostou.

O výrobci

Loukykvět je květinová farma, která se nachází za Prahou. Na farmě pracují s květy, které jsou v dnešní době méně známé. Květiny vážou ze sezonních květů, např. na jaře z tulipánů nebo narcisů a ke konci léta ze slunečnic nebo jiřin.  

Výrobce

Loukykvět
Mšecké Žehrovice 11
270 64