• Vážení zákazníci, velice se omlouváme. Bohužel se potýkáme s nedostatkem skladových kapacit, proto se na nás nemůžete spolehnout tak, jak jste zvyklí. 
    Zobrazit více

Doubleshot Tam Dem Espresso

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Aktuální espresso směs Tam Dem se skládá ze dvou káv zpracovaných promytou metodou.

První je směs od pěti farmářů z regionu Chalatenango v El Salvadoru. Druhá káva pochází z farmy La Folie z Guatemaly. V chuti můžete očekávat tóny lesních plodů, kakaových bobů a nugátu.

Espresso směsi Tam Dem od doubleshotu vždy tvoří kávy s výrazným a osobitým charakterem, které pohromadě vytvoří komplexní a netradiční chuťový zážitek. Každé roční období najdete v Tam Demu jiné kávy a jiné chutě.

Aktuální espresso směs Tam Dem je založena na dvou kávách:

  • El Salvador Los Chelazos 65 %
  • Guatemala La Folie 35 %

O pěstitelích

El Salvador Los Chelazos
Los Chelazos je název směsi mikrolotů od několika různých producentů z oblasti městečka La Palma v regionu Chalatenango na severu El Salvadoru. Jedná se o drobné pěstitele, kteří většinou pěstují kávy odrůdy pacas, bourbon a pacamara. Tradiční promyté zpracování je v posledních letech doplněno o honey metodu, která se v tomto regionu stala velmi populární. Většinu producentů, kteří přispívají do naší směsi Los Chelazos, doubleshot zná již více než 10 let díky jejich působení v rámci programu HiU Coffee.

Guatemala La Folie
La Folie patří mezi nejstarší farmy ve městě Antigua. První kávovníky zde byly zasazeny před více jak 50 lety. Od roku 2003 je farma pod správou Luis Pedra Zelayi, který má na starosti několik desítek farem v okolí. Luis je v Guatemale známou a respektovanou osobností. Jeho závod Bella Vista zpracovává a třídí kávy od sousedních farem, které nemají potřebnou infrastrukturu nebo patřičné know-how. Mikrolot vybraný pro Tam Dem je směsí odrůd bourbon a typica. Třešně jsou promyty a fermentovány po dobu 24 hodin ve fermentačních nádržích. Následné sušení probíhá na betonových nádvořích a afrických postelích závodu Bella Vista s výhledem na sopku Agua.

Obal je 100% recyklovatelný.

Zpracováno a baleno v České republice.

Použití

Doporučená příprava – espresso:

  • Množství kávy: 9 g (single), 18 g (double)
  • Teplota vody: 93,5 °C
  • Výsledná váha nápoje: 20 g (single), 40 g (double)
  • Délka extrakce: 28–30 vteřin
  • Poměr extrakce: 45 %

O výrobci

Doubleshot je česká pražírna výběrové kávy. Od roku 2010 si jezdí kávy osobně vybírat na farmy do Latinské Ameriky a Afriky. Kávu praží každý den kousek za Prahou, abyste si ji mohli doma vychutnat vždy čerstvě praženou. Nabídka se neustále obměňuje podle toho, v jaké části světa káva zrovna dozrává. V každém šálku kávy od doubleshotu vždy ucítíte sladkost a šťavnatost. Protože káva je ovoce, a to je sladké a šťavnaté.

V nabídce této pražírny najdete kávy jak pro přípravu espressa, tak filtrovaných káv.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

doubleshot s.r.o.
Dehtáry 37
250 91 Zeleneč v Čechách
Česká republika

Složení

100% arabica zrnková káva