Banánový květ (banana flower)

cca 400 g

cca

 159,96 Kč 399,90 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

40+ zákazníků má v Oblíbených

Země původu: Thajsko,
Víte, že...
Zákazníci Rohlik milují!

Důkazem je více než 22 tisíc hodnocení v Googlu s průměrnou hodnotou 4,9 hvězdičky. Nakupujte u nás a zamilujte se také.

Banánový květ je velice oblíbený zejména v asijské kuchyni. Jejich aroma je banánům velice podobné, ale jemnější. Chuťově se květy podobají artyčokům a v asijské kuchyni jsou používány za zeleninu. 

Květ je dodáván zabalen do banánového listu, pouze konec květu je zabalen do freshfolie z důvodu delší čerstvosti.

Použití

První otevřete skořápku z tuhých listů, ve které se kvítky ukrývají. Tu můžete dále použít jako originální mističku. Po vyjmutí očistěte každý jednotlivý kvítek od pestíku a průhledného nafialovělého obalu. Abyste se vyvarovali tomu, že kvítky zhořknou, naložte je do mísy s vodou a citronem. Takto naložené je můžete nechat přes noc. 

Očištěné banánové květy můžete přidat například do salátů, kari, masových směsí, k rýži nebo do polévek. Můžete si je také vychutnat jen tak zakáplé olejem s makadamovými oříšky.

Tip! Také je můžete přidat do jednoduchého špenátového salátu:

Očištěné banánové květy smíchejte v míse spolu s baby špenátem a nakrájenou červenou cibulí. V malé misce si připravte dresing z rozdrceného česneku, soli, pepře, hořčice, medu, balsamica a olivového oleje. Zeleninu s dresinkem dobře promíchejte a podávejte posypané pekanovými ořechy a kozím sýrem. Může sloužit jako příloha například k masu.

Skladování

Tužší listovou skořápku banánových květů neotevírejte dříve, než budete chtít kvítky použít. Takto je můžete skladovat v chladničce zabalené v plastové fólii. Po otevření je kvítky třeba spotřebovat, nebo zhnědnou.