-49 %

Farma Bláto Ricotta Salata měkký ricottový sýr

cca 240 g
Od českého farmářePrémiová kvalitaZachraň mě za 47,51 Kč
Akce do 12. 12.

cca

 50,02 Kč 
411,29 Kč/kg205,65 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Měkký ricottový sýr vyrobený ze syrovátky získané z mléka z pastvy při výrobě sýrů. Zdravý přírodní sýr s vysokým obsahem proteinů, jemně solený. Ve vakuovaném balení má strukturu vhodnou ke krájení či strouhání. 

Ricotta je obecně nepostradatelná v jídelníčku těch, kteří touží po redukci tělesné váhy. Má nízký obsah tuků a kalorií.

Použití

Po otevření ihned spotřebujte. Ricotta Salata je vhodná jak pro studenou kuchyni, obzvlášť jako příloha k zeleninovým salátům či jako doplněk různých druhů pomazánek, tak i pro finální dochucení teplých, zejména zapečených jídel, a nebo těstovin. Jednoduše „navrch posypte ricottou salatou a ihned podávejte“.

O výrobci

Vize rodinné Farmy Bláto se začala formovat již v roce 1998, kdy se mladí nadšenci vrhli do rekonstrukce zchátralého mlýna a rybníka. V pět a půl hektarovém rybníce se chovají zejména vánoční kapři, amuři, candáti a štiky. Od roku 2012 rozšířili zemědělskou činnost do nedaleké obce Bláto, kde začali rekonstruovat bývalý areál JZD. Hospodaření na statku bylo zaměřeno na pastvinářské zemědělství s mléčnou produkcí. Chovány jsou zde krávy Brown Swiss a Jersey. Na farmě se také chová stádo koz Anglonubijských, Hnědých i kříženek. Dále zde můžete potkat i ovce, osly, všemožnou drůbež a Daňky.

Zvířatům se na farmě věnují s lázeňskou péčí a oni se za to oplácejí výborným kvalitním mlékem z pastvy. Takové mléko je zdraví prospěšné, obsahuje zvýšený podíl vitamínů a omega 3 mastných kyselin. Krávy jsou pasené jen na jetelotravním a lučním porostu. V kravínu jsou krmeny pouze senem a jádrem. Na farmě je zcela zakázáno krmit mléčný dobytek siláží či senáží. Z takto kvalitního mléka se vyrábí podle několik set let starých receptur tvrdé a polotvrdé zrající sýry s Alpskou kulturou. O sýry se po několik měsíců starají ve zracích místnostech v útrobách kamenného statku.

Než se dostane sýr na Váš stůl, projde až stokrát rukou zaměstnanců na farmě. Každodenní péče se nakonec odráží v neskutečný gurmánský zážitek. Na statku se také vyrábí další mléčné produkty, jako je například jogurt, tvaroh, kefír, ricottu, acidofilní mléko, máslo a čerstvý sýr.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 2–8 °C.

Výrobce

Farma Bláto s.r.o.
Žíšov 11
285 04, Vavřinec
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 7 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.