Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Drip it® Mix – filtrovaná káva

5 ks
99,90 Kč 19,98 Kč/ks
Země původu: Brazílie, Kolumbie, Německo, Etiopie, Nikaragua,

Mletou kávu zabalenou do šikovného filtru si připravíte raz dva. Stačí vám k tomu jen horká voda a hrnek. Mletí čerstvě upražených zrn probíhá až ve chvíli, kdy je káva balena do filtru a poté do sáčku naplněného dusíkem. Ten zabraňuje kávě v oxidaci a udržuje ji čerstvou až do vaší kávové chvilky. Proto pokaždé, když otevřete sáček, vůně kávy vás doslova pohltí. Přesvědčte se sami. 

Jak funguje příprava

V každém filtru je 10 g kávy, uvaříte si z něj 200 ml kávy a zvládnete to za necelé dvě minuty.

Narozdíl od espressa, filtrování kávy dává jednotlivým druhům kávy větší prostor vyniknout, v čem jsou výjimečné. S chladnutím se chuť rozvíjí. Po lehounce hořkém nádechu na začátku se objevuje sladkost, acidita a postupně přicházejí na řadu charakteristické tóny kávy.

Druhy kávy v balení

Jaké druhy kávy najdete v balení a jak chutnají?

  • Brazil Minas Gerais – středně tmavě pražená 100% Arabica z oblasti Minas Gerais v Brazílii. Má výraznou, lehce nahořklou chuť s plným tělem a nádechem tmavé čokolády a mandlí.

  • Ethiopia Sidamo – středně pražená 100% Arabica z oblasti Sidamo v Etiopii. Má jemnou chuť, ve které se střídají sladší tóny s kyselejšími, s nádechem mandarinky a jasmínu.

  • Colombia – středně pražená 100% Arabica z oblasti Popayan, Medellin a Armenia. Při prvním doušku nejdříve nastoupí kyselejší chuť podobná nezralé švestce, po chvíli zjemní a odhalí svůj oříškový nádech.

  • Nicaragua Jinotega – středně pražená 100% Arabica z oblasti Jinotega v Nikaragui. Má sladší chuť s nádechem mléčné čokolády a jemnou kyselinku na konci.

  • Colombia Huila (bez kofeinu) –  světle pražená 100% Arabica bez kofeinu z oblasti Huila. Kofeinu byla zbavena přírodní cestou pomocí etylacetátu získaného z cukrové třtiny. Na její chuti nepoznáte, že je bez kofeinu. Má slabší tělo s tóny mléčné čokolády a pomeranče.

O výrobci

Za značkou Drip it® stojí Jirka Gomola a Tomáš Hodermarsky, kteří začínali jako baristé a oklikou přes práci v bance se znovu dostali ke kávě. Drip it založili v roce 2014, když hledali jednoduchý způsob, jak mít čerstvou kávu vždy po ruce i při cestování nalehko.

V nabídce Drip it® najdete výběrovou kávu (s hodnocením podle SCAA nad 80 bodů), kterou si lze díky balení do filtru jednoduše připravit přímo do hrnku, bez kávovaru, nebo jiného vybavení, a tak k ní mají snazší cestu i ti, kteří kouzlo výběrové kávy teprve objevují.

Skladování

Uchovávejte na suchém místě.

Výrobce

Drip it - sdružení živnostníků
Ropice 446
739 61 Ropice
Česká republika

Složení

100% Arabica