• Vážení zákazníci, velice se omlouváme. Bohužel se potýkáme s nedostatkem skladových kapacit, proto se na nás nemůžete spolehnout tak, jak jste zvyklí. 
    Zobrazit více

Rohlik.cz Okatý sýr typu Ementál plátky

150 g
49,90 Kč 332,67 Kč/kg
Cena pro Premium: 42,41 Kč
Země původu: Česká republika,

Okatý sýr typu Ementál je polotvrdý lahodný sýr holandského typu, s tvorbou ok uvnitř hmoty. Má smetanově žlutou barvu, vláčnou a pružnou konzistenci a delikátní oříškovo-mandlovou chuť.

Použití

Pro své všestranné použití je velmi oblíben, výborně se hodí pro přípravu teplých sýrových specialit, ale také při studeném rychlém občerstvení. Chuťové vlastnosti sýra vyniknou ve společnosti bílých vín typu ryzlink, sylvánské či burgundské. 

O výrobci

České společnosti MADETA existuje již přes sto let, ale navazuje na historii průmyslového mlékárenství v jižních Čechách, která je mnohem starší. Už v roce 1837 byla na schwarzenberském dvoře poblíž Českých Budějovic založena první sýrárna.

Pravá MADETA se ale zrodila až kolem roku 1902 v Táboře. Tehdy ještě jako MLÉKAŘSKÉ DRUŽSTVO TÁBORSKÉ. A byla to právě počáteční písmena tohoto názvu, z nichž vznikla nezapomenutelná značka MADETA. Více než stoletá tradice zavazuje, a proto se stále snaží dělat své mléčné výrobky stejně poctivě jako doposud. A to se samozřejmě týká i kvalitních sýrů.  

Skladování
 
Skladujte při 2–8 °C. 

Výrobce

Madeta a.s.
Rudolfovská tř.246/83,
České Budějovice
Česká Republika

Kam s obalem? 

Složení

Mléko
Jedlá sůl
Mlékařské kultury

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1558 kJ/375 kcal
Tuky29 g
z toho nasycené mastné kyseliny19 g
Sacharidy0.5 g
z toho cukry0.5 g
Bílkoviny28 g
Sůl1 g
Vláknina0 g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.