Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Naše maso Nízká roštěná stařená s kostí na steak

cca 420 g
Od českého farmářePrémiová kvalitaVyzrálé maso
Vyprodáno. Očekáváme v pondělí.
Upozornit na e-mail, až bude skladem
Zobrazit podobné zboží z kategorie »
Země původu: Česká republika,

Ochutnejte výbornou roštěnou s kostí prémiové kvality!

Nízká roštěná je ideální volba pro ty, kdo si libují v klasických steakových partiích, ale dávají přednost masu s jemnější chutí. Je to zkrátka libovější ségra vysoké roštěné! Stařená roštěná z vola z čestru je skvělá na steaky - stačí minuta z každé strany na rozžhavené pánvi a pak půlhodina na roštu v troubě předehřáté na 80 °C. Klihovatou tukovou část odřízněte zásadně až po upečení. Řezníci se ale shodují – nechat na mase a pořádně si ji vychutnat! 

Suché staření: minimálně 50 dní

Hovězí maso výsekové. Podíl českého strakatého skotu v plemenné skladbě minimálně 50 %. Maso jalovice nebo volka.

Použití

Před zpracováním ji nechte minimálně hodinu mimo lednici při pokojové teplotě.

Nejlepší je připravená na grilu. Z každé strany 2 minuty na vysokou teplotu a pak nechat aspoň 20 minut na méně teplém místě. Před podáváním rozhodně nechte odpočinout asi při 50 °C.

O výrobci

Řeznictví Naše maso prodává hovězí z plemene čestr, vepřové z přeštíků a uzeniny podle prvorepublikových receptur. Do řeznictví na Dlouhé ulici je dodává Amaso, které ho odebírá výhradně od tuzemských chovatelů. Řezníci se s nimi osobně znají, dbají na to, aby zvířata žila spokojený život a dohlížejí na porážku. Ve výrobně v Jenči pak maso sami bourají, nechávají zrát a vyrábějí z něj uzeniny.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

AMASO CZ, s.r.o. 
Maiselova 38
Praha 1
Česká republika

Trvanlivost
Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 1 den.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Hovězí maso