Rohlik.cz Manchego PDO curado výkroj

120 g
114,90 Kč 957,50 Kč/kg
Cena pro Premium: 97,65 Kč
Země původu: Španělsko,

Manchego, vynikající polotvrdý sýr z ovčího mléka. Sýr se vyznačuje se máslovo-krémovou strukturou.

Každý sýr zraje minimálně 6 měsíců, aby se vytvořila výrazná chuť, s tóny typickými pro ovčí mléko. Ochutnejte i vy tuto specialitu, která je ve Španělsku po generace velmi oblíbená. 

Pokud v nákupní tašce objevíte sýr ve tvaru válečku, máte rozhodně důvod k oslavě – vyšlo na vás totiž tzv. srdce sýra, tedy prostředek sýrového bochníku, ze kterého výrobci při ochutnávkách vykrajují právě ty nejchutnější a nejvyzrálejší porce.

Výroba tohoto lahodného sýru

Manchego Curado se vyrábí v regionu La Mancha a je to jeden z nejpopulárnějších španělských sýrů. Jedná se o přírodní ovčí sýr vyrobený ze 100% plnotučného mléka ovcí plemene Manchego. Tyto ovce produkují specifické mléko, které přispívá k tomu, aby sýr měl bohatou a pro něj tak charakteristickou chuť.

Zpracováno a baleno v České republice.

Použití 

Celkově je sýr ostřejší, proto se doporučuje červené robustní víno, ale s fíky či jablky nic také nezkazíte. Skvěle doplní i sýrový talíř.

O výrobci

Španělská mlékárna Quesos Navalmoral, sídlící jihozápadně od Madridu, mapuje svou historii až do 40. let minulého století. Za tu dobu se jí podařilo vybudovat si na světovém trhu výborné jméno díky propojení tradiční výroby s nejmodernějšími technologiemi. V jejím sortimentu se nachází všechny tradiční sýrové španělské bochníky – vyrábí například Manchego, Iberico, kozí sýry, ovčí sýry, a to vždy v několika úrovních stáří a vyzrálosti. Prakticky všechny její sýry pravidelně získávají zlaté medaile na těch nejprestižnějších sýrových soutěžích po celém světě.

Skladování

Skladujte při teplotě 2–7 °C.

Výrobce

Quesos Navalmoral
Ctra. de Toledo
45163 Totanés (Toledo)
Španělsko

Kam s obalem? 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 14 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.