Včelí farma Dřevíč Med květový lesní

0,95 kg
Od českého farmáře
 359,90 Kč 378,84 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Kategorie:
Země původu: Česká republika,

Kvalitní lesní květový med, který je ryze přírodním produktem z včelí pastvy na Broumovsku. Med je velmi lahodný, s kořeněnou vůní a harmonickou chutí.

Je to většinou smíšený med tmavší barvy, původem z různých druhů stromů – smrk, jedle, javor. Včely ho sbírají z tzv. medové rosy na jehličí, kde je vylučován mšicemi. Lesní med je nejhodnotnější co do chuti, tak vysokého obsahu minerálních látek a aminokyselin.

Pomáhá při chronických potížích s dýcháním, při onemocnění horních cest dýchacích a bronchitidě. Obsahuje více účinných látek než medy nektarové, hlavně biologicky aktivní železo, posiluje tak celkovou imunitu organismu. Od medu květových se liší především tmavší barvou a pomalou krystalizací. 

Použití

Med je vhodný nejen do čajů a na pečivo, ale i do jogurtů a tvarohů. 

O výrobci

Včelařstvím se Včelí farma Dřevíč zabývá od roku 2009. V současné době chovají více než 200 včelstev převážně na území CHKO Broumovsko. Produkují med květový, květový lesní, květový pastový a květový se skořicí. Med zpracovávají ve vlastním provozu.

Díky rozmanitosti přírody v CHKO Broumovsko a šetrnému zpracování, vznikají medy jedinečných chutí a barev. Lesní medy vynikají svou vůní a výraznou chutí, díky obsahu medovicových a květových snůšek. Do medů jsou předávány dlouholeté zkušenosti s chovem včel a využívaním nových technologií. 

Skladování

Med skladujte optimálně v teplotách 15-25⁰C na suchém a temném místě.

Výrobce

Včelí farma Dřevíč, Jan Jirman
Velký Dřevíč 219
54934 Hronov
Česká republika

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 270 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 60 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.