Bombaj vrabec s perličkovou cibulí a kynutým knedlíkem ze Zátiší

Tento produkt již není v nabídce.
Kategorie:
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Žhavou novinkou V Zátiší je vepřový bůček od maso Klouda z Vysočiny, který si vzal do parády Mahavir Kanswal z Indie. Bůček s dotekem Asie v kombinaci s nadýchaným knedlíkem vytváří jedinečný chuťový zážitek.

Je možné si vychutnat pokrmy z vašich oblíbených restaurací v pohodlí domova? Teď už ano, a to díky Rohlík Bistru! Důkazem je řada těchto specialit od restaurace V Zátiší. Základem jsou poctivé suroviny bez konzervantů a chemie. Vrabec je jednou z jistot, na kterou se můžete vždy spolehnout. Tak neváhejte a dopřejte si tuto pochoutku již dnes!

O restauraci

V Zátiší patří mezi první restaurace společnosti Zátiší Group a nejstarší restaurace v Praze vůbec. V roce 1992 převzal restauraci Sanjiv Suri, který přijel do Čech na návštěvu a už zde zůstal. Kuchyně funguje pod taktovkou dvou kuchařů Igora Chramce a Mahavira Kanswala. Na jídelním lístku naleznete netradiční českou kuchyni, indické pokrmy přímo z tandoori pece a další speciality ze všech koutů světa. Kvalitu potvrzuje pravidelné doporučování restaurace v průvodci Michelin i na předních příčkách Maurerova výběru.

Jak to funguje? 

Použití

Knedlík ohřejte v páře, omáčku prohřejte na mírném ohni v kastrůlku a bůček ohřejte v troubě při 180 °C na cca 15 minut.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě do 4 °C.

Výrobce

Zátiší Group, a.s.
Novotného lávka 5
110 00 Staré Město
Česká republika

Kam s obalem? 

 

Složení

Bůček z Vysočiny, cibule, česnek, zázvor, červené víno, skořice, hřebíček, badyán, semínka koriandru, řápíkatý celer, cibule, tymián, rozmarýn, majoránka, mouka máslo, cukr, mléko, žitný kvásek, droždí,

alergeny: 1,7,9