Pečený candát s houbovým kroupetem z Alcronu

Tento produkt již není v nabídce.
Kategorie:
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Restaurace La Rotonde v hotelu Alcron pro vás připravila do křupava pečeného candáta s lehkým kroupetem z lesních hub, a to vše s láskou vařené týmem Romana Pauluse.

Je možné si vychutnat pokrmy z vašich oblíbených restaurací v pohodlí domova? Teď už ano, a to díky Rohlík Bistru! Důkazem je řada těchto specialit z hotelu Alcron. Základem jsou poctivé suroviny bez konzervantů a chemie. Vynikající pečený candát je jednou z jistot, na kterou se můžete vždy spolehnout. Tak neváhejte a dopřejte si tuto pochoutku již dnes!

O hotelu

Hotel Alcron patří s dlouhodobou tradicí mezi nejlepší hotely v Praze. Je především známý svou vynikající gastronomií. Restaurace Alcron je oceněná michelinskou hvězdou v letech 2012-2017 a La Rotonde, vyhlášenou pro své víkendové brunche. V menu naleznete skvělý výběr delikátních pokrmů z ryb a mořských plodů, připravených v kreativním duchu s pečlivostí a láskou Lukášem Hlaváčkem.

Jak to funguje? 

Použití

Ragú ohřejte samostatně v hrnci, candáta můžete ohřát buď v troubě na 200 °C po dobu cca 5-6 minut dle vaší trouby anebo si ho můžete připravit na grilu, díky které získá candát křupavou krustičku.

Skladování

Skladujte v chladničce v teplotě do 6 °C.

Výrobce

Alcron Hotel Prague
Štěpánská 40
110 00 Praha 1
Česká republika

Kam s obalem?

 

Složení

candát, máslo, krupky, lesní houby, mrkev, petržel, cibule, česnek, tymián, sůl, pepř, Grana padano, drůbeží vývar, máslo

1, 4, 7, 9, 12, 13