1/4 pečené kachny se zelím a variací knedlíků z Babiččiny zahrady

Tento produkt již není v nabídce.
Kategorie:
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Restaurace Babiččina zahrada si pro vás připravila vynikající pečenou kachnu se sladkým zelím a variací knedlíků, které jsou tradičním pokrmem v české kuchyni!

Je možné si vychutnat pokrmy z vašich oblíbených restaurací v pohodlí domova? Teď už ano, a to díky Rohlík Bistru! Důkazem je řada těchto specialit od prvorepublikové restaurace Babiččina zahrada. Základem jsou kvalitní, čerstvé suroviny. Pečená kachna se zelím je jednou z jistot, na kterou se můžete vždy spolehnout. Tak neváhejte a dopřejte si tuto pochoutku již dnes!

O restauraci

Babiččina zahrada je malebná restaurace s prvotřídní českou, prvorepublikovou kuchyní. Nabízí mnoho pokrmů z masa, která jsou provoněná bylinkami z vlastní zahrádky, poctivé omáčky, tradiční dezerty a pravé české polévky. Jídla připravují z těch nejkvalitnějších a nejčerstvějších surovin od drobných pěstitelů a farmářů. Místní kuchyni velí šéfkuchař Radek David, který se učil vařit v michelinských restauracích v Londýně a ve Francii. Zajímavostí jsou modrá kachlová kamna přímo uprostřed restaurace, kde pokrmy vznikají přímo před zraky hostů.

Jak to funguje? 

Použití

Knedlíky: Do hrnce vlijte cca 1 cm horké vody a vložte pařáček. Sáček rozstřihněte, knedlíky vyjměte, naskládejte do pařáčku a napařte. Nebo
odstřihněte vršek sáčku, pokapejte lehce vodou a ohřejte v mikrovlnné troubě.

Maso a šťáva: Do kastrolu dejte vodu, uveďte ji do mírného varu a vložte sáčky s kachnou, šťávou a se zelím na cca 7 minut.
Pokud chcete křupavou kůrku, kachnu po prohřátí vyjměte, dejte na plech a vložte do trouby na 180 °C na cca 5 minut.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě do 4 °C. Po otevření ihned spotřebujte.

Výrobce

Babiččina zahrada
Tovární 536
252 43 Průhonice
Česká republika

Kam s obalem?

 

Složení

kachna, cibule, celer, brambory, jablka, cukr, kmín, mouka, mrkev, nové koření ocet, olej, pepř, sůl, vejce, zelí červené

alergeny: 1, 3, 9, 12, 13
může- 7,8