Svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem z Babiččiny zahrady

Tento produkt již není v nabídce.
Kategorie:
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Restaurace Babiččina zahrada si pro vás připravila vynikající svíčkovou na smetaně s telecím masem a výborným karlovarským knedlíkem, která je tradičním pokrmem české kuchyně!

Je možné si vychutnat pokrmy z vašich oblíbených restaurací v pohodlí domova? Teď už ano, a to díky Rohlík Bistru! Důkazem je řada těchto specialit od prvorepublikové restaurace Babiččina zahrada. Základem jsou kvalitní, čerstvé suroviny. Svíčková s knedlíkem je jednou z jistot, na kterou se můžete vždy spolehnout. Tak neváhejte a dopřejte si tuto pochoutku již dnes!

O restauraci

Babiččina zahrada je malebná restaurace s prvotřídní českou, prvorepublikovou kuchyní. Nabízí mnoho pokrmů z masa, která jsou provoněná bylinkami z vlastní zahrádky, poctivé omáčky, tradiční dezerty a pravé české polévky. Jídla připravují z těch nejkvalitnějších a nejčerstvějších surovin od drobných pěstitelů a farmářů. Místní kuchyni velí šéfkuchař Radek David, který se učil vařit v michelinských restauracích v Londýně a ve Francii. Zajímavostí jsou modrá kachlová kamna přímo uprostřed restaurace, kde pokrmy vznikají přímo před zraky hostů.

Jak to funguje? 

Použití

Do hrnce dejte 1 cm horké vody a vložte pařáček. Sáček rozstřihněte, knedlíky vyjměte, naskládejte do pařáčku a napařte. Nebo
odstřihněte vršek sáčku, pokapejte lehce vodou a ohřejte v mikrovlnné troubě. Maso a omáčku dejte do kastrůlku a uveďte do mírného varu na cca 7 minut.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě do 4 °C. Po otevření ihned spotřebujte.

Výrobce

Babiččina zahrada
Tovární 536
252 43 Průhonice
Česká republika

Kam s obalem?

 

Složení

anglická slanina, bílé víno, bobkový list, celer, citróny, cibule, cukr, hořčice plnotučná, nové koření, mrkev, olej, pepř, sůl, smetana, telecí kýta, brusinky, mléko mouka, toustový chléb, vejce

alergeny: 1, 3, 7, 9, 10, 12