Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

M&S Kokosové mléko 21 %

200 ml
39,90 Kč 199,50 Kč/l
Země původu: Malajsie,

Čistě rostlinné kokosové mléko se 21 % tuku. 

Vysoký obsah tuku v mléce se blíží konzistencí kokosové smetaně, která se pohybuje v rozmezí 22-23 %, proto se skvěle hodí na vaření i pečení. Zároveň se jí díky vysokému podílu spotřebuje při vaření méně.

Původ kokosového mléka pochází z okolí vesničky Tembilahan v Indonésii, kde jsou ořechy sklízeny na rodinných farmách. Farmáři je sklízejí dlouhou tyčí s hákem. Jakmile jsou všechny sesbírány, jsou přepraveny pomocí malých loděk do výrobny, kde musí být do dvou, maximálně tří týdnů spotřebovány.

Jaké je neobyčejné M&S kokosové mléko na konci své obyčejné cesty?

  • ze 100% očištěných kokosových jader se získá 70% produkt, který má 21 % tuku
  • neobsahuje jiné rostlinné oleje ani chemické konzervanty
  • neobsahuje chemické zahušťovadlo živočišného původu (E435)
  • vyrábí se pomocí obnovitelných zdrojů energie
  • kokosové mléko je v papírovém obalu namísto plastového
  • získalo ocenění "Zlatá kvalita" v letech 2017–2019

Použití

Před použitím dobře protřepejte. 

Výborně se hodí jako základ omáček, kari a polévek především v asijské kuchyni. Využít ho můžete také do dezertů, pudinků, koktejlů a jako náhradu do jídel, kde je vyžadováno mléko, máslo anebo jiné tuky.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Kokosové mléko můžete využít například v receptu rýži v kokosovém mléce s ovocem.

O výrobci

Mak & Sofia, ve zkratce M&S, je rodinná společnost jejíž historie je zakořeněna v Malajsii. Prvním impulzem pro založení této mladé firmy byla soutěživost mezi matkou a dcerou Sofií. Vyzývaly se ve vaření různých pokrmů, až jednoho dne spojily své síly a nechaly tak vzniknout malajsijský podnik M&S.

V portfoliu společnosti naleznete produkty jako je kokosové mléko, krémy anebo sušený kokos, které jsou pro přípravu tradičních asijských pokrmů.

Skladování

Skladujte na suchém místě při pokojové teplotě. Po otevření uchovávejte v chladničce a spotřebujte do 3 dnů.

Výrobce

M&S Real Food Sdn Bhd
No 23 Persiaran Rishah 7,
Kawasan Perindustrian Silibin,
30100 Ipoh Perak,
Malajsie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 64 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 30 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Kokosový extrakt70 %
Voda
E415 - Xanthan

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota875 kJ/209 kcal
Tuky21 g
z toho nasycené mastné kyseliny19 g
Sacharidy2.5 g
z toho cukry2.5 g
Bílkoviny1.8 g
Sůl0.07 g
Vláknina2.9 g
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.