Banon de Provence AOP kozí sýr

90 g
Prémiová kvalita
 269,90 Kč 2 998,89 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Francie,

Kvalitní zrající sýr z kozího mléka pocházejícího z oblasti Provence.

Sýr válcovitého tvaru z nepasterizovaného mléka je ručně balený do hnědých kaštanových listů z náhorní plošiny Albion, ve kterých následně zraje nejméně 10 dní. Kaštanový zábal dodá sýru výraznou chuť i aroma a chrání ho proti vzduchu, což umožňuje sýr uchovávat několik měsíců.

Se zráním povrch sýru postupně ztrácí svoji původní bílou barvu a tvar, na povrchu se i můžou objevit tmavé stopy od kaštanových listů, které však nemají vliv na chuť sýru.

Sýr s ušlechtilou plísní je ve vysoké zralosti, jeho povrchová plíseň není závadou.

Výjimečnost sýrů La Cloche à Fromage…

Všechny sýry jsou vyráběny z přírodních surovin. Neobsahují taky žádné konzervační látky ani potravinářská barviva.

Díky různým oblastem, kde se zvířata chovají, získá mléko na různorodé a bohaté chuti. Mléko se zpracovává výhradně řemeslně. Sýry se následně nechávají zrát ve sklepích, které jim přidá na výrazném aromatu.

Použití

Tato specialita nesmí chybět na žádné oslavě, skvěle vylepší jakékoliv slané jídlo. Můžete si jej však vychutnat i samotný s kvalitním vínem.

O výrobci

Společnost Fromagerie Rene Tourrette si zakládá na tradiční a autentické výrobě všech svých sýrů. Kvalita sýrů je zaručena profesionálním přístupem, pečlivě kontrolovaným mlékem a zkušeností výrobců. Společnost se snaží zachovat přístup udržitelného rozvoje podporou spravedlivého obchodu tím, že nakupuje mléko od lokálních dodavatelů za ekonomické ceny čímž revitalizuje místní ekonomiku.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 4–12 °C.

Výrobce

Fromagerie Rene Tourrette
32 Rue des Tonneliers
67000 Strasbourg
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 9 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.