• Milí zákazníci, i o svátcích jsme tu pro Vás a můžete si objednat tak, jak jste zvyklí. Přejeme Vám klidné svátky! Váš Rohlik.cz
Hodnocení služby Vivino

J. Stávek Lokus červený

500 ml
Tento produkt je určen starším 18 let.
259,90 Kč 519,80 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Česká republika,

Víno připravené technologií fortifikace kvasicího rmutu uleželým ušlechtilým destilátem, tedy technologií portských vín.

Díky použitým odrůdám je víno temně rudé barvy, rubínového charakteru. Výraz aroma je velmi poutavý, po vařeném ovoci, především višních a černém rybízu, ale také po mletém máku, strouhané hořké čokoládě, marcipánu a vanilkových luscích. Extraktivní chuť vína je zajímavou kombinací vyššího přírodního hroznového cukru, vyššího obsahu alkoholu a vjemu tmavého kandovaného ovoce.

Dlouhodobé zrání tohoto vína v malých dubových sudech dodá vínu na výjimečnosti, díky které se stalo stálicí v Salonu vín ČR.

Charakteristika vína

  • Červené víno likérové
  • Cuvée: Cabernet Moravia, Alibernet, Svatovavřinecké
  • Obsah alkoholu 16 % 
  • Zbytkový cukr 58 g/l
  • Kyseliny 4,4 g/l
  • Archivace: 2–30 let

Snoubení s pokrmem

Vhodné k čokoládovým dezertům.

Použití

Teplota ideální pro servírování je 12 °C.

O vinařství

VÍNO J. STÁVEK je specialistou na likérová vína vyráběná technologií portských vín. Moravská varianta portského vína je výsledkem invenčního přístupu mladé generace zdejších vinohradníků a vinařů. Jejich umění přidalo elegantnímu nápoji více ovocitosti a svěžesti, které jsou autentickým a nenapodobitelným výrazem severních vinařských oblastí. VÍNO J. STÁVEK patří ke třem výrobcům, kteří jako jediní mají v České republice na výrobu těchto vín koncesi, a to zřejmě také kvůli faktu, že metoda fortifikace není jednoduchá.

Skladování  

Skladujte v suchu, temnu a naležato při teplotě do 20 °C.

Výrobce

ing. Jan Stávek, Ph.D.
Za humny 176,
91 07 Němčičky
Česká republika