• Vážení zákazníci, velice se omlouváme. Bohužel se potýkáme s nedostatkem skladových kapacit, proto se na nás nemůžete spolehnout tak, jak jste zvyklí. 
    Zobrazit více

Doubleshot Etiopie Uraga espresso

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Svěží  jemná etiopská káva.

Typicky květinovou a citrusovou aromatiku doplňují v chuti tóny žlutého melounu a manga.

Soukromá stanice

Jedná se o mikrolot ze soukromé zpracovatelské stanice vlastněné panem Zelalem Alemu, která se nachází v oblasti Uraga v regionu Guji. Tato stanice byla vybudována v roce 2010. Vykupuje a zpracovává třešně od okolních drobných farmářů, jejichž farmy jsou v průměru 2–3 ha velké. Na kvalitu zpracování dohlíží pan Melkisa.

Promyté zpracování

Čerstvě sebrané kávové třešně jsou nejprve zbaveny svrchní slupky a části dužiny pomocí lisu na kávu (tzv. pulper). Následuje 72 hodinové máčení zrn ve fermentačních nádržích, ve kterých vykvasí zbylé cukry obalující zrnko. Po manuálním promytí již skoro čistá zrna putují do poslední nádrže, kde stráví před samotným sušením závěrečných šest hodin. To probíhá vždy na vyvýšených afrických postelích pokrytých jutou nebo umělou tkaninou. Trvá v závislosti na počasí přibližně deset dní. Během velmi horkých dní a také každou noc se zrna v pergamenu překryjí plastovou tkaninou, aby nedocházelo k příliš rychlému sušení nebo kondenzaci vody. Voda použitá na zpracování kávy prochází sofistikovaným čistícím procesem.

Použití

Pro svou sladkost je ideální na přípravu jednodruhového espressa, čemuž je uzpůsobený i pražící profil.

Doporučená příprava

Množství kávy: 9 g (single), 18 g (double)
Teplota: 94 °C
Výsledná váha nápoje: 18 g (single), 36 g (double)
Délka extrakce: 28–30 vteřin

O výrobci

Doubleshot je česká pražírna výběrové kávy. Od roku 2010 si jezdí kávy osobně vybírat na farmy do Latinské Ameriky a Afriky. Kávu praží každý den kousek za Prahou, abyste si ji mohli doma vychutnat vždy čerstvě praženou. Nabídka se neustále obměňuje podle toho, v jaké části světa káva zrovna dozrává. V každém šálku kávy od doubleshotu vždy ucítíte sladkost a šťavnatost. Protože káva je ovoce a to je sladké a šťavnaté.

V nabídce této pražírny najdete kávy jak pro přípravu espressa, tak filtrovaných káv.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

doubleshot s.r.o.
Dehtáry 37
250 91 Zeleneč v Čechách
Česká republika

Složení

100 % Arabica pražená zrnková káva