• Vážení zákazníci, velice se omlouváme. Bohužel se potýkáme s nedostatkem skladových kapacit, proto se na nás nemůžete spolehnout tak, jak jste zvyklí. 
    Zobrazit více

Doubleshot Kolumbie Imbachi

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Promytá káva odrůdy caturra se vyznačuje sladkostí po cukrové třtině, švestkovými a ořechovými tóny a jemnou dochutí.

Káva od Carlose Imbachiho je už mnoho let bestsellerem pražírny doubleshot. Byl jedním z prvních farmářů, se kterými doubleshot začal spolupracovat. 

Obal je 100% recyklovatelný.

Zpracováno a baleno v ČR. 


Dobré vyhlídky do budoucnosti

Společně se svou ženou Yolandou a pěti dětmi vlastní Carlos farmu již více než 27 let a na jejím vedení se podílí celá rodina. To v Kolumbii a ve světě kávy není vůbec samozřejmost. Průměrný věk kolumbijských farmářů je kolem 60 let a jejich potomci často z oboru odcházejí.
Tady naštěstí syn Diego pracuje na otcově části farmy a věnuje se zlepšování a modernizaci procesů. Další potomci Sonia a Ever převzali část farmy, kterou obhospodařují samostatně. A Didier pracuje jako kontrolor kvality pro exportérskou společnost Caravela, skrze kterou jejich kávu doubleshot nakupuje.

Farma Buenavista

Farma se nachází v nadmořské výšce 1 800 m n. m. u městečka San Augustín na samém jihu Kolumbie. Rodina Imbachi na ploše 4,5 ha pěstuje odrůdu caturra, které se zde navýsost daří. Během roku dokáže farma z 30 000 keřů kávovníku vyprodukovat až 17 tun kávy v pergamenu. Po sběru a prolisování kávy se zrna nechají fermentovat po dobu cca 16–24 hodin. Sušení probíhá ve vyvýšeném „sušáku“ (tzv. secadero), který chrání zrna před každodenními dešti a zaručuje dostatečnou cirkulaci vzduchu.

V regionu Huila, kde farma leží, probíhá sklizeň téměř celý rok, proto se můžete spolehnout na čerstvost kávy. U ostatních pěstitelských zemí je standardní pouze jeden nákup ročně. Chutě káv od Carlose Imbachiho se mohou v průběhu roku lehce měnit, protože v každé části roku se sklízí jiné mikroloty (o velikosti 100–1000 kg). Vždy si můžete být jistí, že káva bude fantastická. To dokládají i dvě první místa ze soutěže SCAA Káva roku 2009 a 2010.

Použití

Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy.

O výrobci

Doubleshot je česká pražírna výběrové kávy. Od roku 2010 si jezdí kávy osobně vybírat na farmy do Latinské Ameriky a Afriky. Kávu praží každý den kousek za Prahou, abyste si ji mohli doma vychutnat vždy čerstvě praženou. Nabídka se neustále obměňuje podle toho, v jaké části světa káva zrovna dozrává. V každém šálku kávy od doubleshotu vždy ucítíte sladkost a šťavnatost. Protože káva je ovoce a to je sladké a šťavnaté.

V nabídce této pražírny najdete kávy jak pro přípravu espressa, tak filtrovaných káv.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

doubleshot s.r.o.
Dehtáry 37
250 91 Zeleneč v Čechách
Česká republika

Složení

100 % Arabica pražená zrnková káva