• Vážení zákazníci, velice se omlouváme. Bohužel se potýkáme s nedostatkem skladových kapacit, proto se na nás nemůžete spolehnout tak, jak jste zvyklí. 
    Zobrazit více

Doubleshot Kostarika Šumava

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Třetí káva ze sklizně česko-kostarické farmy Šumava de Lourdes.

Promytým způsobem zpracovaná odrůda catuaí má v chuti intenzivní tóny křížal, melasy a nugátu.

Obal je 100% recyklovatelný.

Zpracováno a baleno v ČR. 

Promyté zpracování

Zpracování třešní probíhá ve většině případů v tzv. džusovači (španělsky "desmusilaginadora"), což je de facto mechanický lis na kávové třešně, na kterém lze jednoduše nastavit množství ponechané dužiny na pergamenu zrn. Lot byl zpracovaný tzv. double fully washed metodou. Jedná se o metodu, kdy se čerstvě sebrané třešně nechají vyloupat takovým způsobem, kdy je "džusovačka" nastavená na pomalý průběh loupání, tím pádem na zrnkách nezůstává skoro žádná dužina. Následně se nechají v pergamenu fermentovat po dobu 24 hodin. Poté se promyjí a rozprostřou na africké postele, kde probíhá sušení po dobu 20–25 dní. Do chuti se toto zpracování promítá velmi sladkými tóny, které většinou připomínají sušená jablka, melasu a nugát.

Finca Šumava de Lourdes

Finca Šumava je ambiciózní projekt, který vzešel ze spolupráce českého investora a známého kostarického exportéra výběrové kávy pana Francisca Meny. Šumava je ryze modelovou farmou, která využívá nejmodernější technologie na zpracování kávy a současné trendy v agronomii a ekologickém zemědělství. 

Tradiční i experimentální odrůdy

Šumava má také jedinečný přístup do mezinárodní kolekce sazenic kávovníků (CATIE). Na farmě můžete vidět jak zahrady vyčleněné pro komerční odrůdy caturra a villa sarchi, tak i experimentální loty původních etiopských odrůd, keňské odrůdy SL28, samozřejmě proslulou geishu, pacamaru nebo exotickou mokku.

Úspěch v Cup of Excellence

Káva z farmy Šumava již dokázala vyhrát prestižní soutěž Cup of Excellence 2016 s rekordním bodovým ohodnocením.

Použití

Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy.

O výrobci

Doubleshot je česká pražírna výběrové kávy. Od roku 2010 si jezdí kávy osobně vybírat na farmy do Latinské Ameriky a Afriky. Kávu praží každý den kousek za Prahou, abyste si ji mohli doma vychutnat vždy čerstvě praženou. Nabídka se neustále obměňuje podle toho, v jaké části světa káva zrovna dozrává. V každém šálku kávy od doubleshotu vždy ucítíte sladkost a šťavnatost. Protože káva je ovoce a to je sladké a šťavnaté.

V nabídce této pražírny najdete kávy jak pro přípravu espressa, tak filtrovaných káv.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

doubleshot s.r.o.
Dehtáry 37
250 91 Zeleneč v Čechách
Česká republika

Složení

100 % Arabica pražená zrnková káva