Čerstvě utrženo – Okurka hadovka (Hugo), bez folie

cca 340 g
Čerstvě sklizeno
cca 26,77 Kč 79,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Hugo okurky jsou salátové okurky od Čerstvě utrženo, které jsou plné chuti, protože dostávají čas skutečně dozrát. Navíc jsou vždy čerstvé, jelikož je vypěstovali farmáři ve Velkých Němčicích a necestují k nám přes půl Evropy.

Uvědomujeme si, že každý kus této zeleniny je jinak velký, a tak abychom podpořili pěstitele, začínáme okurky prodávat na váhu. Cena se tedy odvíjí od hmotnosti kusu. Okurky jsou dodávány bez folie a proto se může zdát, že jejich pevnost je naomak nižší než u okurek balených ve folii.

Dáváme si záležet, abychom vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet!

Okurky jsou bez pesticidů a jsou pravidelně kontrolovány

Farma: Velké Němčice

Vedoucí farmy: Josef Karpíšek

Použití

Okurky můžeme přidávat do salátů, smoothies nebo na obložené talíře. Na své si přijdou i milovníci okurkové limonády nebo ginu s tonicem, ke kterému se okurky výborně hodí.

Také se hodí jako skvělá svačina.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Čerstvě utrženo je sdružení několika českých farmářů, kteří pod společnou značkou pěstují a dodávají do tuzemských obchodů rajčata, okurky a v letní sezóně také meruňky, borůvky, maliny a jahody. Jejich společným cílem je nabízet zákazníkům kvalitní zeleninu a ovoce pěstované v Česku, poctivě a šetrně k přírodě i lidem. Značka Čerstvě utrženo zákazníkům slouží i jako garant kvality a lokálního původu produktů.

Farmáři z Čerstvě utrženo věří, že ohleduplně vypěstované potraviny bez zbytečné chemie jsou nejen lepší, ale i zdravější. Pro své rostliny proto používají výhradně přirozenou biologickou ochranu, jakou jsou různé druhy dravého hmyzu a maximum přirozeného světla a vzduchu. Důležité jsou pro ně i hodnoty udržitelnosti: šetří vodou, zalévají děšťovkou a přebytečnou zálivku recyklují.

Skladování

Pro zachování chuti a čerstvosti uchovávejte okurky na chladném místě při teplotě 11–14 °C.

Výrobce

Čerstvě utrženo
Šumavská 35
602 00  Brno
Česká republika