• Vážení zákazníci, v současnosti omezujeme počet položek na objednávku na 35 (40 pro Premium), abychom mohli doručit nákupy co největšímu počtu z vás. Moc se omlouváme a děkujeme za pochopení.
-20 %

Rohlik.cz Morbier AOC výkroj

cca 160 g
Čerstvě nakrájenéPrémiová kvalita
Akce do 31. 3.
cca 90,30 Kč 559,13 Kč/kg699,00 Kč/kg
Země původu: Francie,

Čerstvý nářez z Rohlíku, který svou kvalitou uspokojí i ty nejnáročnější chuťové buňky a svými obaly zase odpovědnost vůči přírodě.

Morbier AOC je tradiční francouzský sýr z nepasterovaného kravského mléka. Vyznačuje se aromatickou vůní i chutí a trochu připomíná švýcarský Raclette.

Uprostřed sýrového těsta je pro Morbier tak typická vrstvička popela. Ta má své historické opodstatnění. Původně se totiž sýr vyráběl na dvě etapy – z ranního a večerního dojení. Aby ranní dávka byla v bezpečí před hmyzem a bakteriemi, sypal se na ni popel. Ten už dneska sice není potřeba přidávat, ale tradice je tradice!

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 4 dny.

Použití

Určeno k přímé spotřebě. Morbier AOC si skvěle vychutnáte v teplé i studené kuchyni. Můžete ho zapéct v Raclette grilu společně se slaninou a batáty, nebo si ho vychutnat jen tak se sklenkou oblíbeného vína a čerstvou bagetou. Ideální je sýr párovat se suchým červeným vínem Tarapacá Pinot noir Gran Reserva.

Skladování

Skladujte při teplotě 4–6 °C.

Výrobce

Fromagerie Papillon
Roquefort-sur-Soulzon 12250
Francie

Kam s obalem?

Složení

Nepasterizované kravské mléko
Jedlá sůl
Syřidlo
Startovací kultury
Barvivo
Rostlinné uhlí

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1506 kJ/363 kcal
Tuky30 g
z toho nasycené mastné kyseliny21 g
Sacharidy1.3 g
z toho cukry0.5 g
Bílkoviny22 g
Sůl1.6 g
Vláknina0 g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.