• Vážení zákazníci, v současnosti omezujeme počet položek na objednávku na 35 (40 pro Premium), abychom mohli doručit nákupy co největšímu počtu z vás. Moc se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Rohlik.cz Roquefort Papillon Noir AOC výkroj

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Čerstvý nářez z Rohlíku, který svou kvalitou uspokojí i ty nejnáročnější chuťové buňky a svými obaly zase odpovědnost vůči přírodě.

Roquefort Papillon Noir AOC je velmi populární a světově proslulý měkký sýr s modrou plísní uvnitř. Pochází z francouzských Pyrenejí, a vyrábí se z nepasterovaného ovčího mléka. Má velmi aromatickou, intenzivní a pikantní chuť. Jeho struktura je krémová až lehce drolivá podle doby zrání sýra.

Zajímavostí je, že sýr zraje ve vlhkých sklepeních, kde se v ovzduší přirozeně vyskytují výtrusy plísně Penicillium roqueforti. Aby plíseň nezůstala jen na povrchu, propíchnou se sýrové bochníky špejlemi a plíseň proroste postupně celé sýrové těsto. Výsledek v podobě aromatického sýrapikantní chutí si svoje místo na sýrovém prkénku rozhodně zaslouží.

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 4 dny.

Použití

Roquefort si jako velmi luxusní sýr zaslouží i na sýrovém prkénku tu nejlepší společnost. Sýr si skvěle rozumí s čerstvou bagetou nebo stále více populárními krekry. Ideální je sýr párovat se sladkým bílým slámovým vínem Château Valtice Pálava.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–7 °C.

Výrobce

Fromagerie Papillon
Roquefort-sur-Soulzon 12250
Francie

Kam s obalem?

Složení

francouzský sýr s modrou plísní ze syrového ovčího mléka, sušina 55%, tvs 52%, syrové ovčí mléko, jedlá sůl, živočišné syřidlo, startovací kultury, Penicillium Roqueforti