• Vážení zákazníci, v současnosti omezujeme počet položek na objednávku na 35 (40 pro Premium), abychom mohli doručit nákupy co největšímu počtu z vás. Moc se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Rohlik.cz Camembert Calvados výkroj

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Čerstvý nářez z Rohlíku, který svou kvalitou uspokojí i ty nejnáročnější chuťové buňky a svými obaly zase odpovědnost vůči přírodě.

Camembert Calvados je luxusní sýrová specialita, která potěší všechny milovníky kvalitních sýrů i jablečné pálenky. Jedná se o tradiční francouzský sýr Camembert z kravského mléka s typickou bílou plísní na povrchu.

Po uplynutí doby zrání se ze sýru opatrně odstraní kůrka, sýr se naloží právě do jablečné pálenky Calvados, a na závěr se obalí ve speciální strouhance, která mu dodá dokonalý kabátek.

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 4 dny.

Použití

Určeno k přímé spotřebě. Taková sýrová specialita si zaslouží ty nejlepší společníky – přímo se vybízí vychutnat si tento sýr se sklenkou kvalitního Calvados a čerstvým pečivem. Ideální je také sýr párovat se suchým červeným vínem Château Meillier Bordeaux Supérieur.

Skladování

Skladujte při teplotě 2–6 °C.

Výrobce

Fromagerie Papillon
Roquefort-sur-Soulzon 12250
Francie

Kam s obalem?

Složení

francouzský měkký sýr, sušina min. 45%, tvs min. 45%, mikrofiltrované kravské mléko, strouhanka (pšeničná mouka, jedlá sůl, droždí), jedlá sůl, Calvados 1,2%, mléčné fermenty, syřidlo
--------------------------------- "Měkký zrající plnotučný sýr s plísní na povrchu Složení: mikrofiltrované MLÉKO, strouhanka (PŠENIČNÁ mouka, jedlá sůl, pekařské droždí), jedlá sůl, Calvados 1,2 %, mlékárenské kultury, syřidlo, ušlechtilá plísňová kultura Penicillium candidum. Sušina min. 45 %. Tuk v sušině min. 45 %

Výživové údaje ve 100g: Energetická hodnota:1222kJ/294kcal, Tuky: 21g, z toho nasycené mastné kyseliny: 14g, Sacharidy: 5g, z toho cukry: 0,5g, Bílkoviny: 20g, Sůl: 1,7g. Po otevření ihned spotřebujte. Skladujte při teplotě: 2°C až 8°C. Země původu: Francie