• Milí zákazníci, i o svátcích jsme tu pro Vás a můžete si objednat tak, jak jste zvyklí. Přejeme Vám klidné svátky! Váš Rohlik.cz

Rohlik.cz Provolone uzené výkroj

cca 160 g
Čerstvě nakrájenéPrémiová kvalita
cca 65,06 Kč 399,90 Kč/kg
Vyprodáno. Lze objednat od čtvrtka 3:30.
Cena pro Premium: 55,30 Kč
Země původu: Itálie,

Čerstvý nářez z Rohlíku, který svou kvalitou uspokojí i ty nejnáročnější chuťové buňky a svými obaly zase odpovědnost vůči přírodě.

Výraz provolone se objevil koncem 19. století, kdy začal být vyráběn v jižních oblastech Itálie. Provola a provoleta jsou verze stejného základního sýra. Jemnost sýru provolone určuje doba zrání. 

Provolone Affumicato je pařený sýr, který se vyrábí z toho nejlepšího kravského mléka pomocí srážení. Následně se nechá zrát nejméně 3 měsíce, a nakonec se mírně zaudí, což mu dodá svou charakteristickou chuť. Provolone se vyznačuje uzeným aromakořenitou chutí s dlouhým dozvukem a světle žlutou, pružnou texturou.

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 4 dny.

Použití

Určeno k přímé spotřebě. Provolone je vhodný jak do teplé, tak studené kuchyně. Hodí se například na zapékání, do toustů nebo si plátky můžete přidat jen tak do salátu. Vhodné je sýr v kombinaci s čerstvou zeleninou, s olivami nebo jeho chuť vynikne s fíkovým džemem. Ideální je sýr párovat se suchým bílým vínem IL Casato Pinot Grigio Valdadige DOC.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě do 5 °C.

Výrobce

Casearia Monti Trentini S.p.A.
Zona Industriale 1
38055 Grigno Valsugana
Itálie

Kam s obalem?