MASO! Hovězí svíčková - palec

cca 360 g
cca 291,80 Kč 799,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Nakupujte přímo z receptů za pár sekund

Hovězí palec je koncová a nejširší část z oblasti hřbetu býka. Svou chutí a vůní je totožná se svíčkovou. Jedná se velmi křehký sval s minimem tuku

Naprosto ideální je na přípravu tataráku, carpaccia, steaků nebo na hovězího stroganov.

Balení obsahuje jeden palec.

Více o hovězím značky MASO!

Hovězí je vždy jen z mladého býka z plemene Českého strakatého skotu, také znám jako ČESTR, u kterého je kontrolovaná zmasilost a protučnělost. Zvířata jsou chována na několika farmách, kde jsou pouze na slámě, což příznivě prospívá jejich kondici. Po celý život mají větrané stáje a přístup k žrádlu stejně jako vodě, podáváno je jim pouze české krmivo. Po porážce jsou býci minimálně týden vyvěšeni na sucho, aby jejich maso zkřehlo.

Maso pro Rohlik.cz zpracovávají v TORO Hlavečník a to podle přesných požadavků na zmasilost a protučnělost každého kusu tak, aby pro vás byla vždy zajištěna dokonalá kvalita.

Použití

Hodí se k syrové konzumaci v podobě carpaccia nebo tataráku, ale i k tepelné úpravě. 

Tip! Připravte si Carpaccio z hovězího palce podle následujícího receptu:

Maso potřete olivovým olejem a nechte při pokojové teplotě cca hodinu odstát. Na potravinovou folii dejte pomletý pepř, chilli, nadrobno nasekaný čerstvý rozmarýn, bazalku a nastrouhanou citronovou kůru. Tuto směs pořádně vmasírujte do masa. Zabalte pevně do folie a nechte v lednici do druhého dne odležet. Před podáváním vložte na 2 hodiny do mrazáku. Maso krájejte na tenké, skoro průhledné plátky. Podávejte pokapané olivovým olejem s čerstvým pečivem a parmezánem.

O výrobci

TORO Hlavečník je největší divizí společnosti CHOVSERVIS a.s. Zabývá se porážkou jatečných zvířat (skotu, prasat a ovcí), ale jejich specializací a nosným výrobním programem je porážka a produkce kvalitního hovězího masa, především „Mladých býků“ (do 24 měsíců věku). Ti tvoří 97 % z celkového počtu poraženého hovězího dobytka.  

Další činností divize TORO Hlavečník je výroba masných výrobků a specialit. Nabízí široký sortiment od drobných masných výrobků (párky, klobásy), přes salámy, vařené masné výrobky, lahůdkářské speciality (paštiky, aspiky), až po uzená masa.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

CHOVSERVIS a.s.
Zemědělská 897,
500 03 Hradec Králové
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 6 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Hovězí svíčková palec