Ajala Chocolate BIO Tmavá čokoláda s pekanovými ořechy 70%

45 g
BIO
 115,90 Kč 2 575,56 Kč/kg
Země původu: Mimo EU,

Lahodná BIO tmavá čokoláda s křupavými kousky pražených pekanových ořechů.

Do této čokolády je vždy přidáno minimálně 18 % nadrobno nasekaných jemně pražených pekanů, které v ní božsky křupou. Sladká chuť pekanových ořechů se výborně doplňuje s chutí pravé čokolády. Čokoláda je vyráběna pouze z výběrových kakaových bobů nejvyšší kvality a sušené třtinové šťávy.

Země původu primární složky: Dominikánská republika a Tanzánie.

Vyrobeno v České republice.

Použití

Čokoládu si můžete dopřát kdykoliv během dne. Je ideální jako sladká svačinka či ke kávě.

O výrobci

Ajala Chocolate je česká společnost, která se zaměřuje na výrobu kvalitních čokolád. Čokoládová manufaktura vznikla v roce 2014. K výrobě používají pouze výběrové kakaové boby z ověřených destinací, jako je Střední a Jižní Amerika. Všechny tabulky čokolád se pak vyrábí v České republice, konkrétně v Brně. Je tedy zaručena 100% kvalita. Během krátké doby získala Ajala 2 stříbrná a 2 bronzová ocenění na European Bean-to-bar Competition a nyní pomalu začíná naplňovat svůj hlavní cíl – ukázat světu, jak doopravdy chutná čokoláda.

Skladování

Skladujte v suchu při teplotě do 23 °C. Nevystavujte přímému slunečnímu svitu.

Výrobce

AJALA CHOCOLATE
Růžová 246
595 01 Velká Bíteš
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 258 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 60 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.