Libeček řezaný, svazek

cca 200 g
Čerstvě sklizeno
cca 43,80 Kč 219,00 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Čerstvý libeček z farmy Hanka Mochov s velmi výraznou vůní a nahořklou chutí připomínající celer. Dáváme si záležet, abychom vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly v řádku u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet!

Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Libeček výborně ochucuje polévky, omáčky a dušené pokrmy. Dodává příjemnou chuť bramborám, fazolím a další zelenině, nádivkám nebo zapečeným jídlům. Libeček můžeme přidat do zeleninových salátů, bylinkového másla nebo do pomazánek.

Libeček je významným polévkovým kořením a byl součástí původní receptury maggi. Hodí se do omáček, salátů, k různým druhům masa i k rybám. Dodá zajímavou chuť i luštěninám, bramborám a pomazánkám. Není výjimkou jeho použití do guláše a k pečenému masu. Protože obsahuje poměrně hodně aromatických látek, je třeba jej dávkovat opatrně. Také je dobré jej kombinovat s výraznějšími potravinami, aby zcela nepřehlušil hlavní ingredience. Výhodou je, že díky vysokému obsahu silic jej můžeme, narozdíl od většiny jiných bylinek, dávat do jídla již na začátku vaření.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Farma Hanka Mochov je se svou poctivou českou zeleninou jedním z důležitých dodavatelů pro Rohlík.cz. Klíčovým pro výběr tohoto dodavatele potravin byla právě čerstvost a kvalita zejména českých potravin, v tomto případě zeleniny a bylinek. Farma Hanka Mochov je ráda součástí takového projektu, jako je podpora lokálního pěstitele, který pěstuje ovoce a zeleninu s láskou a dodávají ji do Rohlíku jen pár hodin po sklizni.

Skladování

Libeček skladujte v suchu a chladu.