Hodnocení služby Vivino

Faustino I Tempranillo Gran Reserva

0,75 l
Prémiová kvalitaTento produkt je určen starším 18 let.
519,90 Kč 693,20 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Španělsko,

Lahodné červené víno ze Španělska.

Víno čisté, jasné, třešňově rudé barvy s tóny granátu se vyznačuje intenzivní, komplexní a expresivní vůní. Toto delikátní víno nabízí charakteristckou vůni zralého černého ovocedžemu, koření a lískového oříšku s náznaky čedaru a balsamica. Chuť je velmi příjemná, dobře strukturovaná, homogenní s vyváženou kyselostí a pikantními tóny.

Charakteristika vína

  • Odrůda: Tempranillo
  • Ročník: 2010
  • Oblast: Rioja
  • Výše zbytkového cukru: suché (2,5 g/l)
  • Kyseliny: 5,46 g/l
  • Obsah alkoholu: 13,5 % 

Snoubení s pokrmem

Doporučujeme podávat ke všem druhům masa a houbám. Skvěle také doplňuje chutné nebo tučnější ryby, jako je tuňák nebo treska, středně zralé sýry jako je ementál či gruyere.

O vinařství

Mezinárodní uznání získalo vinařství Bodegas Faustino díky svým více než 156 letům zkušeností s výrobou a zráním špičkových vín. Za poslední roky získalo Faustino nespočet mezinárodních ocenění. Vinařství se nachází v Oyónu (Álava) a hospodaří na více než 650 hektarech v srdci regionu Rioja Alavesa, zejména v Laguardii a a Oyónu. Faustino I je přední značkou v kategorii Rioja Gran Reserva na exportním trhu a přispívá k jejímu celosvětovému významnému postavení. Vinařství Bodegas Faustino je základem celé skupiny Grupo Faustino, jež se stala jednou z nejúspěšnějších vinařských společností celosvětově. 

Skladování

Skladujte v suchu při teplotě 8–16 °C.

Výrobce

Bodegas Faustino
Logrono S/N 01320
Oyón
Španělsko