Koriandr řezaný, svazek

cca 120 g
Čerstvě sklizeno
cca 31,34 Kč 269,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Koriandr, který patří k nejstarším známým kořenicím rostlinám, má svou specifickou a velice aromatickou chuť i vůni. Dáváme si záležet, abychom vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly v řádku u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet!

Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Koriandr je vhodný k rybímu masu, ozvláštní zeleninová jídla, ale i polévky a omáčky. Jeho typickým a zároveň dost univerzálním použitím je salsa z rajčat, chilli, červené cibule, limetové šťávy a nasekaných lístků koriandru. Tato salsa se skvěle hodí k většině druhů masa.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Farma Hanka Mochov je se svou poctivou českou zeleninou jedním z důležitých dodavatelů pro Rohlík.cz. Klíčovým pro výběr tohoto dodavatele potravin byla právě čerstvost a kvalita zejména českých potravin, v tomto případě zeleniny a bylinek. Farma Hanka Mochov je ráda součástí takového projektu, jako je podpora lokálního pěstitele, který pěstuje ovoce a zeleninu s láskou a dodávají ji do Rohlíku jen pár hodin po sklizni.

Skladování

Čerstvé listy koriandru mají oproti jiným druhům čerstvých bylinek velmi krátkou trvanlivost. Není dobré jej dlouho skladovat, protože lístky velmi rychle vadnou a žloutnou.