Čerstvě utrženo – Okurka hadovka (Hugo), bez folie, nestandard

cca 500 g
Čerstvě sklizeno
cca 27,45 Kč 54,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Hugo okurky jsou křupavé salátové okurky od Čerstvě utrženo, které jsou plné chuti, protože dostávají čas skutečně dozrát. Navíc jsou vždy čerstvé, jelikož je vypěstovali farmáři ve Velkých Němčicích a necestují k nám přes půl Evropy. Občas se stane, že některý Hugo naroste trochu křivější, větší nebo naopak menší, a protože my ani Čerstvě utrženo nechceme jídlem plýtvat, rozhodli jsme se vám tyto “křivoušky” nabídnout. I když tyto okurky nemají dokonalý tvar, na chuti se nic nemění a pořád je to ten samý dobrý šťavnatý Hugo.

Dáváme si záležet, abychom vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet!

Okurky jsou bez pesticidů a jsou pravidelně kontrolovány

Farma: Velké Němčice

Vedoucí farmy: Josef Karpíšek

Hugo okurky jsou značené šetrnou, ekologickou technologií, která nahrazuje samolepky a jiná materiálová označení. Značení nemá vliv na kvalitu, chuť ani vůni okurek a díky němu farmáři z Čerstvě utrženo, spolu s vámi, přispívají k lepšímu životnímu prostředí.

Uvědomujeme si, že každý kus této zeleniny je jinak velký, a tak abychom podpořili pěstitele, začínáme okurky prodávat na váhu. Cena se tedy odvíjí od hmotnosti kusu.

Použití

Okurky můžeme přidávat do salátů, smoothies nebo na obložené talíře. Na své si přijdou i milovníci okurkové limonády nebo ginu s tonicem, ke kterému se okurky výborně hodí.

Také se hodí jako skvělá svačina.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Čerstvě utrženo je sdružení několika českých farmářů, kteří pod společnou značkou pěstují a dodávají do tuzemských obchodů rajčata, okurky a v letní sezóně také meruňky, borůvky, maliny a jahody. Jejich společným cílem je nabízet zákazníkům kvalitní zeleninu a ovoce pěstované v Česku, poctivě a šetrně k přírodě i lidem. Značka Čerstvě utrženo zákazníkům slouží i jako garant kvality a lokálního původu produktů.

Farmáři z Čerstvě utrženo věří, že ohleduplně vypěstované potraviny bez zbytečné chemie jsou nejen lepší, ale i zdravější. Pro své rostliny proto používají výhradně přirozenou biologickou ochranu, jakou jsou různé druhy dravého hmyzu a maximum přirozeného světla a vzduchu. Důležité jsou pro ně i hodnoty udržitelnosti: šetří vodou, zalévají děšťovkou a přebytečnou zálivku recyklují.

Skladování

Pro zachování chuti a čerstvosti uchovávejte okurky na chladném místě při teplotě 11–14 °C.

Výrobce

Čerstvě utrženo
Šumavská 35
602 00  Brno
Česká republika