Rustichella d'Abruzzo Cacio e Pepe omáčka

270 g
 189,90 Kč 703,33 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Omáčka Cacio e Pepe od italského výrobce.

Cacio e pepe je tradiční způsob přípravy italských těstovin, který se řadí do římské kuchyně. Název v překladu doslova znamená sýr a pepř, což jsou prakticky jediné ingredience, které se na těstoviny přidávají. Jde tedy o velmi jednoduchý pokrm.

Použití

Omáčku nalijte do hrnce a ohřívejte na mírném ohni za občasného míchání. Servírujte s těstovinami, nastrouhaným parmazánem a listy bazalky.

O výrobci

V roce 1924 se Gaetano Sergiacomo, dědeček současných majitelů a syn mlynářů, kteří pracovali v oblasti Vestina, rozhodl rozejít s rodinou a mlynářským podnikem a založil továrnu na těstoviny. V roce 1896 se narodil Settimio Peduzzi, nejmladší ze sedmi dětí, který založil první továrnu na výrobu perlivé vody v Abruzzu. V roce 1981 se Piero Peduzzi, otec současných majitelů, rozhodl zkusit vyrábět celozrnné těstoviny, které však z technických důvodů nemohly být legálně vyráběny v Itálii. Vzhledem k typu výrobků a zvratů v historii společnosti se pak továrna přejmenovala na Rustichella d'Abruzzo snc di G. Sergiacomo & C.

Skladování

Po otevření skladujte v chladu a spotřebujte do 3–4 dnů.

Výrobce

Rustichella d'Abruzzo
Itálie