• Vážení zákazníci, velice se omlouváme. Bohužel se potýkáme s nedostatkem skladových kapacit, proto se na nás nemůžete spolehnout tak, jak jste zvyklí. 
    Zobrazit více

Rohlik.cz Farmářské vejce z volného chovu

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Kvalitní vejce od českého farmáře. Vajíčka jsou od slepic z volného výběhu.

Co znamená volný chov? 

Slepice jsou zde chované nejšetrnější cestou chovu nosnic s důrazem na vysokou úroveň welfare zvířat (pro každou slepici jsou vyhraněny 4 m²). Tzn. chov bez klecí a možnost volného výběhu. Chovatel tak může užívat ke značení vajec značku 1CZ, která znamená chov nosnic ve volném výběhu. Zde se může slepice přirozeně chovat – hrabat, běhat, popelit se apod. Slepičky mají možnost se pohybovat denně ve venkovním výběhu v přirozeném prostředí. Má své hnízdo na snášení, bidýlko a také podestýlku. Slepičky jsou v čistém prostředí a na čistém vzduchu. A protože mají zabezpečený odpočinek, jsou bez stresu.

Hmotnost vajíček je minimálně 300 g.

Použití

Vejce jsou nepostradatelným pomocníkem v české kuchyni.

O výrobci

Na farmě Prosetín produkují vejce s kódem 2, ale kromě venkovního výběhu má chov těchto slepic stejné parametry, jako chov s kódem 1 - žádné klece, dostatek volného prostoru pro pohyb nosnic, přírodní podestýlka ze slámy, bidýlka, dostatek snáškových hnízd a samozřejmě kvalitní české krmení, navíc v provedení bez GMO.

Skladování

Uchovávejte v chladu při nekolísavé teplotě 5–18 °C.

Výrobce

Miloš Mička - Farma Prosetín
Zahradní 677 
593 01 Bystřice nad Pernštejnem 
Česká republika

Kam s obalem? 

Složení

Vejce

Alergeny

Vejce
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.