Hodnocení služby Vivino

Prunotto Barolo DOCG

0,75 l
Exkluzivně pro PremiumPrémiová kvalitaTento produkt je určen starším 18 let.
 1 139,00 Kč 1 518,67 Kč/l
Rohlík Premium
Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, produkty exkluzivně jen pro Premium a spousta dalších výhod.
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Itálie,

Výborné červené víno s jemnou, delikátní a harmonickou vůní s tóny višňových pralinek, sladkého koření a náznaky černého pepře.

Vůně plynule navazuje na chuť, která vystihuje rafinovanost a harmonii Barola.
Závěr je velmi dlouhý s tóny zralých višní, čokolády a perníku. Hrozny pochází z nejlepších vinic, nacházejících se v Monforte, Serralunga a Castiglion Falletto. Víno zrálo 24 měsíců v 50–70 hl barelech z francouzského dubu a 12 měsíců v lahvi. 

DOCG je nejvyšší stupeň hodnocení italských vín. Přesné znění je zakotveno v zákoně na ochranu kontrolovaných označení původu.  Vína,  která mají tento kolek na lahví platí nejpřísnější kritéria

Víno je vhodné k archivaci po dobu 6–18 let.  

Charakteristika vína

  • Odrůda: Nebbiolo
  • Dodávaný ročník: 2016/2017
  • Oblast: Piemonte 
  • Výše zbytkového cukru: Suché
  • Obsah alkoholu: 13,5 %

Hodnocení vína kritiky

  • James Suckling je americký kritik pro víno a doutníky a bývalý vedoucí redaktor a šéf Evropské kanceláře Wine Spectator a také evropský redaktor časopisu Cigar Aficionado. Suckling je mezinárodně považován za jednoho z nejvlivnějších světových kritiků vína a za nejzkušenějšího kritika historických doutníků. James Suckling u tohoto vína hodnotil ročník 2015 92 body.

Snoubení s pokrmem

Vynikající k dušenému červenému masu, zvěřině a sušeným italským uzeninám.

O vinařství

Vinařství Prunotto bylo založeno v roce 1904 jako družstvo pod názvem „Ai Vini delle Langhe“. První sklizeň zde proběhla hned v následujícím roce 1905. Díky krizi a první světové válce se rozvoj družstva téměř zastavil. Znovu se zde k výrobě vína vrátili až v roce 1922, kdy však mnoho členů z družstva vystoupilo. Panství se rozkládá na ploše přibližně 65 hektarů s vinicemi v těch nejlepších vinařských zónách v regionu. Vinařství představuje dokonalou rovnováhu mezi tradicí a inovací pomocí nejmodernějších technologií k vyjádření a interpretaci mnoha nuancí tohoto historického vinařského území.

Skladování

Skladujte v suchu, při teplotě 1–30 °C.

Výrobce

Prunotto
Corso Barolo 14
12051 Alba CN
Itálie