.pepper..field

.pepper..field Zelený lyofilizovaný Kampotský pepř se solí – exclusive

50 g
494,90 Kč 9 898,00 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

70+ zákazníků má v Oblíbených

Země původu: Kambodža,

Mrazem sušený zelený Kampotský pepř z produkce malých rodin farmářů.

Lyofilizovaný pepř je unikátní svým vznikem i chutí. Jedná se o zelené plody pocházející z Piper Nigrum, neboli pepřovníku černého, které byly ihned začerstva naloženy do nálevu ze solného květu a hluboce zasušeny mrazem.

Díky tomu si zelený pepř zachoval své charakteristické vlastnosti, jako by byl čerstvý.

Tento způsob uchovávání pepře je jedinečný a neprovádí jej žádná firma na světě. Chuť i vůně jsou v tomto případě nesrovnatelné s klasickými druhy sušených pepřů.

Díky luxusnímu balení, které je navíc recyklovatelné, je pepř vhodný také jako dárek pro jakéhokoliv gurmána.

Použití

Takto upravený pepř stačí doma namočit do tekutiny či oleje, ze kterého si kulička opět nasaje vláhu a vrátí se do podoby těsně po utržení. Perfektně se hodí k tmavému masu, do omáček, těstovin, nebo ke světlému masu. S nadrceným lyofilizovaným pepřem můžete také finálně posypat a dochutit váš pokrm.

Tento pepř nepatří do mlýnku, je vhodné jej drtit v hmoždíři.

O výrobci

Cambodian s. r. o. je česká společnost, která je v současnosti jediným přímým dovozcem pravého Kampotského pepře v České republice. Díky projektu .pepper..field podporuje od roku 2018 malé farmářské rodiny v provincii Kampot v Kambodži výkupem pepře férovým a udržitelným způsobem. Od samého začátku nakupuje Kampotský pepř za 100% fairtradové ceny a tím zajišťuje ekonomický rozvoj nejen jim, ale celé provincii, což ocenil mimo jiné sám prezident asociace KPPA (Kampot Pepper Promotion Association). V současnosti má pod svými křídly přes 200 malých farmářských rodin. 

To, že Kampotský pepř od .pepper..field dosahuje výjimečných kvalit, potvrdila výhra ve světové gastronomické soutěži GREAT TASTE AWARDS v Londýně, ze které si za svůj lyofilizovaný pepř odnesl zlatou trofej Golden Fork jako doposud jediný český producent v celé historii soutěže. Za své udržitelné podnikání byl oceněn jako jedna z nejvíce udržitelných firem Česka v cenách SDG’s v kategorii Byznys. .pepper..field dodržuje vysoké standardy udržitelnosti a kvality - Kampotský pepř je vakuován přímo na farmách v Kambodži a do ČR exportován v co nejkratším čase. Kontrola kvality a pečlivá selekce probíhá jak v Kambodži, tak v ČR pomocí speciálních potravinářských skenů. Balení od .pepper..field je kompletováno výhradně ručně, za použití recyklovatelných a udržitelných materiálů, které Kampotskému pepři dodávají luxusní vzhled i design.

Skladování

Uchovávejte v suchu, mimo přímé sluneční záření, při teplotě +10°C až +25°C.

Výrobce

Cambodian s.r.o.
Žerotínova 1133/32
13000 Praha
Česká republika

Kampotský pepř zelený