.pepper..field Tmavě červený Kampotský pepř

50 g
 359,00 Kč 7 180,00 Kč/kg
Země původu: Kambodža,

Tmavě červený Kampotský pepř – výběr těch nejzralejších kuliček červeného pepře z produkce malých rodin farmářů.

Tmavě červený pepř je druhem koření pocházejícího z pepřovníku černého (Piper Nigrum). Jedná se o unikátní “výběr z pepřů” - temně červené pepřové plody jsou sklízené při plné zralosti. Je plný sladké fruktózy a ovocných vůní a jeho chuť je intenzivní, sladká a bohatá.

Farmářské rodiny je selektují a sbírají ručně, jednotlivě po kuličce, a následně suší několik dní na sluníčku. Tím kuličky získávají svůj charakteristický odstín a svraštělou strukturu. Zrna v průběhu exportu do ČR procházejí několikanásobnou selekcí.

Díky luxusnímu balení, které je navíc recyklovatelné, je pepř vhodný také jako dárek pro jakéhokoliv gurmána.

Použití

Díky vysokému obsahu fruktózy, která dává tmavě červenému pepři intenzivní chuť ovoce, lze s tímto pepřem experimentovat zejména při pečení. Velmi se hodí k párování s čokoládou. Dokonale podtrhne také chuť ryb a světlého masa, například drůbeže.
Stejně jako červený pepř se používá k přípravě míchaných drinků.

O výrobci

Cambodian s. r. o. je česká společnost, která je v současnosti jediným přímým dovozcem pravého Kampotského pepře v České republice. Díky projektu .pepper..field podporuje od roku 2018 malé farmářské rodiny v provincii Kampot v Kambodži výkupem pepře férovým a udržitelným způsobem. Od samého začátku nakupuje Kampotský pepř za 100% fairtradové ceny a tím zajišťuje ekonomický rozvoj nejen jim, ale celé provincii, což ocenil mimo jiné sám prezident asociace KPPA (Kampot Pepper Promotion Association). V současnosti má pod svými křídly přes 200 malých farmářských rodin. 

To, že Kampotský pepř od .pepper..field dosahuje výjimečných kvalit, potvrdila výhra ve světové gastronomické soutěži GREAT TASTE AWARDS v Londýně, ze které si za svůj lyofilizovaný pepř odnesl zlatou trofej Golden Fork jako doposud jediný český producent v celé historii soutěže. Za své udržitelné podnikání byl oceněn jako jedna z nejvíce udržitelných firem Česka v cenách SDG’s v kategorii Byznys. .pepper..field dodržuje vysoké standardy udržitelnosti a kvality - Kampotský pepř je vakuován přímo na farmách v Kambodži a do ČR exportován v co nejkratším čase. Kontrola kvality a pečlivá selekce probíhá jak v Kambodži, tak v ČR pomocí speciálních potravinářských skenů. Balení od .pepper..field je kompletováno výhradně ručně, za použití recyklovatelných a udržitelných materiálů, které Kampotskému pepři dodávají luxusní vzhled i design.

Skladování

Uchovávejte v suchu, mimo přímé sluneční záření, při teplotě +10°C až +25°C.

Výrobce

Cambodian s.r.o.
Žerotínova 1133/32
13000 Praha
Česká republika