.pepper..field Čerstvý zelený Kampotský pepř v solném nálevu

40 g
299,90 Kč 7 497,50 Kč/kg
Země původu: Kambodža,

Čerstvě sklizená zrna zeleného Kampotského pepře v nálevu z pravého solného květu z Kambodže. 

Poznejte chuť čerstvého pepře naloženého v solném květu. Nakládaný zelený pepř se oproti klasickému sušenému pepři výrazně liší. Je jemný, křehký a šťavnatý.

Po rozkousnutí nastartuje ve vašich ústech velmi intenzivní pepřovou chuť, kterou postupně doprovází tóny citrusů a jehličnanů vzájemně propojené květinovými tóny. Solný květ prohlubuje chuťové vlastnosti pepře a postará se o jemnou, delikátní linku, takže při dochucování pokrmů již není potřeba víc.

Zelený pepř vám přijde zabalený v recyklovatelném obalu, do kterých jej farmáři balí přímo v Kambodži a v elegantní obálce vyrobené z ekologického Extract papíru z recyklovaných kávových kelímků. Díky tomu si zcela bez výčitek vychutnáte jedinečnou chuť pepře, kterou nám dává kambodžská příroda. Kampotský pepř pochází z produkce malých rodin farmářů, který napřímo dováží česká firma .pepper..field.

Použití

Dokonalou chuť zeleného pepře vyzkoušejte propojit s tmavým masem, omáčkami, rizotem či ranními vajíčky. Měkoučká zelená zrna se hodí také k těstovinám, na zapékání a do polévek. Velmi dobře si rozumí s jemnými sýry, kterým dělá ostřejší doprovod.

O výrobci

Cambodian s. r. o. je česká společnost, která je v současnosti jediným přímým dovozcem pravého Kampotského pepře v České republice. Díky projektu .pepper..field podporuje od roku 2018 malé farmářské rodiny v provincii Kampot v Kambodži výkupem pepře férovým a udržitelným způsobem. Od samého začátku nakupuje Kampotský pepř za 100% fairtradové ceny a tím zajišťuje ekonomický rozvoj nejen jim, ale celé provincii, což ocenil mimo jiné sám prezident asociace KPPA (Kampot Pepper Promotion Association). V současnosti má pod svými křídly přes 200 malých farmářských rodin. 

To, že Kampotský pepř od .pepper..field dosahuje výjimečných kvalit, potvrdila výhra ve světové gastronomické soutěži GREAT TASTE AWARDS v Londýně, ze které si za svůj lyofilizovaný pepř odnesl zlatou trofej Golden Fork jako doposud jediný český producent v celé historii soutěže. Za své udržitelné podnikání byl oceněn jako jedna z nejvíce udržitelných firem Česka v cenách SDG’s v kategorii Byznys. .pepper..field dodržuje vysoké standardy udržitelnosti a kvality - Kampotský pepř je vakuován přímo na farmách v Kambodži a do ČR exportován v co nejkratším čase. Kontrola kvality a pečlivá selekce probíhá jak v Kambodži, tak v ČR pomocí speciálních potravinářských skenů. Balení od .pepper..field je kompletováno výhradně ručně, za použití recyklovatelných a udržitelných materiálů, které Kampotskému pepři dodávají luxusní vzhled i design.

Skladování

Uchovávejte v suchu, mimo přímé sluneční záření, při teplotě 10–25 °C.

Výrobce

Cambodian s.r.o.
Žerotínova 1133/32
13000 Praha
Česká republika