.pepper..field Fermentovaný Kampotský pepř Prezidentská edice

40 g
349,90 Kč 8 747,50 Kč/kg
Země původu: Kambodža,

Exkluzivní výběr těch nejlepších zelených zrn Kampotského pepře, sesbíraných na plantážích samotného prezidenta asociace KPPA (Kampot Pepper Promotion Associatin) a postupně fermentovaných v solném květu z Kambodže. Do ČR jej pak napřímo dováží česká firma .pepper..field.

Ochutnejte to nejjemnější z Kambodži. V exkluzivní spolupráci se samotným prezidentem největší asociace zaštiťující produkci Kampotského pepře na světě a jeho rodinou vznikla tato neuvěřitelně měkká a sametově jemná delikatesa.

Fermentovaný pepř se naprosto odlišuje od ostatních druhů pepřů, je svěží a vyznačuje se jen lehkou palčivostí. Chuť i aroma fermentovaného pepře jsou jemné a postupně se rozvíjí v plnou pepřovou chuť doprovázenou vůní květin, citrusů a jehličnanů. Skvělý poměr pepře a kvalitní, nerafinové soli zaručí velmi harmonickou chuť a rozplynutí každé kuličky přímo na jazyku.

Fermentovaný zelený pepř vám přijde zabalený v recyklovatelném obalu, do kterých jej farmáři balí přímo v Kambodži a v elegantní obálce vyrobené z ekologického Extract papíru z recyklovaných kávových kelímků. Díky tomu si zcela bez výčitek vychutnáte jedinečnou chuť pepře, kterou nám dává kambodžská příroda.Použití

Fermentovaný pepř přidejte do jemných omáček a vytvořte mistrovské dílo, za které vám bude tleskat každý, koho pohostíte. Mimo omáček se fermentovaný zelený pepř skvěle hodí také ke steakům a dalšímu tmavému masu. Dokonale dochutí ryby, ale i těstoviny. Zkuste jej přidat do salátů, nebo jej prostě zobejte jen tak, jako kapary.

O výrobci

Cambodian s. r. o. je česká společnost, která je v současnosti jediným přímým dovozcem pravého Kampotského pepře v České republice. Díky projektu .pepper..field podporuje od roku 2018 malé farmářské rodiny v provincii Kampot v Kambodži výkupem pepře férovým a udržitelným způsobem. Od samého začátku nakupuje Kampotský pepř za 100% fairtradové ceny a tím zajišťuje ekonomický rozvoj nejen jim, ale celé provincii, což ocenil mimo jiné sám prezident asociace KPPA (Kampot Pepper Promotion Association). V současnosti má pod svými křídly přes 200 malých farmářských rodin. 

To, že Kampotský pepř od .pepper..field dosahuje výjimečných kvalit, potvrdila výhra ve světové gastronomické soutěži GREAT TASTE AWARDS v Londýně, ze které si za svůj lyofilizovaný pepř odnesl zlatou trofej Golden Fork jako doposud jediný český producent v celé historii soutěže. Za své udržitelné podnikání byl oceněn jako jedna z nejvíce udržitelných firem Česka v cenách SDG’s v kategorii Byznys. .pepper..field dodržuje vysoké standardy udržitelnosti a kvality - Kampotský pepř je vakuován přímo na farmách v Kambodži a do ČR exportován v co nejkratším čase. Kontrola kvality a pečlivá selekce probíhá jak v Kambodži, tak v ČR pomocí speciálních potravinářských skenů. Balení od .pepper..field je kompletováno výhradně ručně, za použití recyklovatelných a udržitelných materiálů, které Kampotskému pepři dodávají luxusní vzhled i design.

Skladování

Uchovávejte v suchu, mimo přímé sluneční záření, při teplotě 10–25 °C.

Výrobce

Cambodian s.r.o.
Žerotínova 1133/32
13000 Praha
Česká republika