Father´s Coffee Roastery Mother-ship blend

300 g
319,90 Kč 1 066,33 Kč/kg
Země původu: Etiopie, Honduras,

Připravte si šálek výborné kávy, kterou si zamiluje úplně každý.

Plné krémové tělo, marcipánová sladkost a květinové aroma, to vše můžete čekat od espresso blendu Mother Ship. Jedná se o směs dvou káv ze zemí se zcela odlišným chuťovým profilem – Honduras a Etiopie. Obě kávy přináší do šálku to nejlepší ze svého originu a společně vytváří nádherně vyváženou chuť, které nic nechybí.

Charakteristika: 

  • Odrůda: Etiopské původní odrůdy a Lempira
  • Zpracování: Promyté
  • Země: Etiopie a Honduras
  • Oblast: Guji a Celaque
  • Zpracovatelský závod: Jiratamo coffee a kooperativa Aruco
  • Nadmořská výška: 2100 m.n.m. a 1000 – 1600 m.n.m.

Káva z Etiopie pochází od kooperativy Jiratamo, která se nachází v bažinných pralesích Dawa v regionu Guji. Káva se zde pěstuje ve vysoké nadmořské výšce, kolem 2100 metrů. Jiratamo se specializuje na produkci výběrové kávy a spolupracuje s více než 200 farmáři z okolí zpracovatelské stanice. Producenti jsou organizování do skupin po deseti, aby pomoc, zejména zaměřená na postupy pěstování nebo sklízení, mohla být adresnější. Aktuálně družstvo produkuje 450 tun organicky certifikované zelené kávy ročně.

Kooperativa Aruco z Hondurasu, která leží na západě krajiny, blízko u hranic s Guatemalou, má asi 200 producentů, kteří hospodaří v nadmořské výšce od 1000 do 1600 metrů nad mořem. Všichni producenti pěstují kávu v souladu s přírodou a nepoužívají chemii. Proto jsou všechny kávy i zpracovatelský závod organicky certifikované.

Použití

Doporučujeme pro přípravu espressa nebo v moka konvičce. S tímto blendem je radost pracovat jak v kavárně tak u vás doma. Je skvělým základem pro mléčné nápoje, ale zároveň nezklame žádného fanouška čistého espressa.

O výrobci

Father´s Coffee Roastery je malá rodinná firma, velký splněný sen. Táta poctivě praží, máma vášnivě ochutnává a přibývající děti všemu nadšeně přihlíží. Pro zakladatele byla káva láskou na první “pohled” a od roku 2013 se všechno v jejich životě točí okolo výběrové kávy. První espresso z výběrové kávy byla Keňa. Zakladatele překvapila jeho chuť. Čistá, ovocná a sladká. Takovou kávu si zamilovali a pár měsíců nato založili značku Cokafe. Ve vlastních kavárnách v Ostravě pracovali několik let. Za barem, v kuchyni a všude kde bylo potřeba. Na čas odjeli do Berlína a jako baristé pracovali u FiveElephant. Tam vznikaly první myšlenky na vlastní pražírnu. Lákala je ta proměna zelených zrnek, vůně pražení i přiblížení se k farmám a samotné kávě. Dva roky na to se sen stal skutečností a na jaře 2018 na vlastní pražičce Diedrich upražili první kafe pod značkou Father’s Coffee.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

Father’s Coffee Roastery s.r.o.
Mitrovická 128/66
724 00 Ostrava
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 162 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 157 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.