Father´s Coffee Roastery Kolumbie Decaf

300 g
399,90 Kč 1 333,00 Kč/kg
Země původu: Kolumbie,

Připravte si šálek vynikající kávy, kterou si vychutná úplně každý.

Bezkofeinová káva z produkce Siruma Coffee, která pochází z okolí malého kolumbijského městečka Argelia, se vyznačuje unikátním chuťovým profilem, ve kterém můžete cítit mandle v cukru, černý čaj, meruňky a broskve. Při výběru bylo pro pražírnu důležité použití přírodního procesu odstranění kofeinu (sugar cane) a skvělá chuť

Charakteristika:

  • Odrůda: Castillo a Caturra
  • Zpracování: Promyté – sugar cane decaf
  • Země: Kolumbie
  • Oblast: Cauca
  • Zpracovatelský závod: Siruma coffee
  • Nadmořská výška: 1600 – 2000 m.n.m.

Bezkofeinová káva pochází od sdružení farmářů Siruma coffee. V družstvu je aktuálně 92 rodin, které hospodaří v průměru na 1 hektaru půdy. Tradičně mají na svých farmách mix odrůd jako Castillo a Caturra. Siruma poskytuje svým farmářům mimo technické podpory i vzdělávací programy a platí jim o 9,5 % vyšší cenu za kávu jako je běžná tržní hodnota v daném roce. Nad celým projektem drží ochrannou ruku USAID, který je počátečním donátorem této kooperativy, vedené místními ženami. 

Každý z farmářů musí ročně odevzdat alespoň 17 pytlů exportovatelné kávy a tak mohou být zařazeni do programu. Aby byli farmáři schopni tohoto množství dosáhnout, jsou vzdělávání v senzorice, technikách sázení kávovníku i ohledně způsobu pěstování, který ovlivňuje následnou chuť jejich kávy.

Použití

Doporučujeme pro přípravu filtrovanými metodami, jako je aeropress, chemex, french press, V60, vacuum pot a moka pot.

O výrobci

Father´s Coffee Roastery je malá rodinná firma, velký splněný sen. Táta poctivě praží, máma vášnivě ochutnává a přibývající děti všemu nadšeně přihlíží. Pro zakladatele byla káva láskou na první “pohled” a od roku 2013 se všechno v jejich životě točí okolo výběrové kávy. První espresso z výběrové kávy byla Keňa. Zakladatele překvapila jeho chuť. Čistá, ovocná a sladká. Takovou kávu si zamilovali a pár měsíců nato založili značku Cokafe. Ve vlastních kavárnách v Ostravě pracovali několik let. Za barem, v kuchyni a všude kde bylo potřeba. Na čas odjeli do Berlína a jako baristé pracovali u FiveElephant. Tam vznikaly první myšlenky na vlastní pražírnu. Lákala je ta proměna zelených zrnek, vůně pražení i přiblížení se k farmám a samotné kávě. Dva roky na to se sen stal skutečností a na jaře 2018 na vlastní pražičce Diedrich upražili první kafe pod značkou Father’s Coffee.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

Father’s Coffee Roastery s.r.o.
Mitrovická 128/66
724 00 Ostrava
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 153 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 157 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.