• Milí zákazníci, i o svátcích jsme tu pro Vás a můžete si objednat tak, jak jste zvyklí. Přejeme Vám klidné svátky! Váš Rohlik.cz

Father´s Coffee Roastery Rwanda Horizon

300 g
399,90 Kč 1 333,00 Kč/kg
Země původu: Rwanda,

Připravte si šálek lahodné kávy, kterou si zamiluje úplně každý.

Tato vynikající káva se vyznačuje netradičním chuťovým profilem, ve kterém se objevují tóny philadelphia cheesecaku a limetky a dochuť tropického punče. Rwanda jako skoro každá ze zemí, kde se pěstuje káva má za sebou turbulentní minulost. Ale i díky houževnaté práci rwandských žen, ideálním přírodním podmínkám a skvělé odrůdě bourbon se káva z téhle malé africké krajiny dostala do povědomí pražíren výběrové kávy z celého světa. 

  • Odrůda: Bourbon
  • Zpracování: Suché
  • Země: Rwanda
  • Oblast: Huye district
  • Zpracovatelský závod: Horizon washing station
  • Nadmořská výška: 1700 m. n.m.

Převážná většina kávy je ve Rwandě vypěstovaná malými farmáři, kteří hospodaří na ploše menší než 1 hektar. Kávu zpracovávají v lokálních mokrých mlýnech (wet-mill) nebo v malých zpracovatelských stanicích, kde se sdružují do družstev. Leo Fidele Ndagijimana koupil nevyužívanou zpracovatelskou stanici v regionu Huye  v roce 2018. Hned v prvním roce opravil nebo koupil nové technologie pro zpracování kávy a většinu zisku z první sklizně vyčlenil pro nákup dalších pozemků, kde postupně vybudovali nové sušící postele, aby tak pokryli poptávku po naturálně zpracovaných kávách. 

Fidele při vedení svojí zpracovatelské stanici využívá dlouholeté zkušenosti z vedení jiných stanic v západní Rwandě. Název Horizon vybral jako odkaz toho, že se v oblasti kvality hledí pořád za horizont a hledá nové příležitosti a dovednosti jak zpracovávat kávu lépe.

Použití

Doporučujeme pro přípravu filtrovanými metodami, jako je aeropress, chemex, french press, V60, vacuum pot a moka pot.

O výrobci

Father´s Coffee Roastery je malá rodinná firma, velký splněný sen. Táta poctivě praží, máma vášnivě ochutnává a přibývající děti všemu nadšeně přihlíží. Pro zakladatele byla káva láskou na první “pohled” a od roku 2013 se všechno v jejich životě točí okolo výběrové kávy. První espresso z výběrové kávy byla Keňa. Zakladatele překvapila jeho chuť. Čistá, ovocná a sladká. Takovou kávu si zamilovali a pár měsíců nato založili značku Cokafe. Ve vlastních kavárnách v Ostravě pracovali několik let. Za barem, v kuchyni a všude kde bylo potřeba. Na čas odjeli do Berlína a jako baristé pracovali u FiveElephant. Tam vznikaly první myšlenky na vlastní pražírnu. Lákala je ta proměna zelených zrnek, vůně pražení i přiblížení se k farmám a samotné kávě. Dva roky na to se sen stal skutečností a na jaře 2018 na vlastní pražičce Diedrich upražili první kafe pod značkou Father’s Coffee.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

Father’s Coffee Roastery s.r.o.
Mitrovická 128/66
724 00 Ostrava
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 152 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 157 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.