Beansmith's Monte Kolumbie Bonito Decaf

250 g
289,90 Kč 1 159,60 Kč/kg
Země původu: Kolumbie,

Vynikající výběrová káva bez kofeinu s vyváženou chutí banánu v čokoládě a sušených fíků.

Mezi Manizales a Honda leží malé městečko Monte Bonito, které je obklopeno svahy Cerro Bravo a má populaci necelých tisíc obyvatel. Odsud pochází tato krásná bezkofeinová káva. Město stále drží tradice campesinos (zemědělců) a umožňuje pohled do historie života farmářů ve vysokých Andách v Kolumbii. 

Během sklizně je káva sbírána, zbavena dužiny a ponechána kvasit po dobu 16–18 hodin. Následující den se káva promyje a je připravena k sušení na 10–14 dní v závislosti na klimatu. Kávové zrno je posléze zbaveno kofeinu metodou, která se jmenuje Sugar Cane Decaf Proces

  • Země: Colombia
  • Oblast: Monte Bonito, Caldas
  • Farma / washing station: Monte Bonito
  • Nadmořská výška: 1700 m
  • Metoda zpracování: The Sugar Cane Decaf Process
  • Acidita: Střední 
  • Cuppingové skóre: 86,5

Sugar Cane Decaf Proces

Káva nejprve prochází napařováním při nízkém tlaku, aby se odstranil pergamen, a poté se naloží do horké vody, aby zrna nabobtnala a změkla. To pak připraví kávu na hydrolýzu kofeinu, který je navázán na soli kyseliny chlorogenové v kávě.

Extrakt (přirozeně získaný z fermentace cukrové třtiny a nikoli z chemické syntézy) se poté naplní předpřipravenou kávou, která se několikrát promyje přírodním ethylacetátovým rozpouštědlem, aby se kofein snížil na správnou úroveň. Jakmile je tento proces dokončen, musí být káva před přechodem do závěrečných beden očištěna od zbývajícího ethylacetátu pomocí tlakové páry. Odtud je káva přesunutá do vakuových sušících bubnů, kde je odstraněna voda dříve používaná k navlhčení zrn.

Použití

Doporučujeme pro přípravu espressa nebo v moka konvičce.

O výrobci

Příběh pražírny Beansmith se začal psát již okolo roku 2013. V té době majitel pražírny Petr Slepánek poprvé ochutnal výběrovou kávu. V roce 2014 s pár kamarády začal pražit první dávky zeleného zrna ve zrekonstruované kovárně. V roce 2016 se však cesty kamarádů rozešli a Petr, v té době profesně architekt, se stal hlavním pražičem a původní koníček se stal jeho novou profesí.

V roce 2016 společnost Beansmith's coffee roastery již provozovala svou kavárnu v Holešovicích, a začala narážet na limity staré technologie. Od elektrické pražičky, přes pražičku Garanti, dnes naleznete v pražírně od roku pražičku Loring. Technologie od této společnosti je považována za nejkvalitnější na světě. Díky tomu může společnost Beansmith's coffee roastery nalézat optimální způsob pražení, který je vhodný pro každou konkrétní kávu, aby vynikl její chuťový potenciál. Zákazník si tak může dopřát konzistentní produkt té nejvyšší kvality.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

kofárna s.r.o.
Kladenská 84
Úhonice
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 55 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 64 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.