• Milí zákazníci, i o svátcích jsme tu pro Vás a můžete si objednat tak, jak jste zvyklí. Přejeme Vám klidné svátky! Váš Rohlik.cz
-10 %

Dos Mundos Rwanda Bwenda

250 g
Akce do 10. 7.
249,90 Kč 999,60 Kč/kg279,90 Kč
Země původu: Rwanda,

Lahodná výběrová káva s výraznější ovocnou chutí, připomínající broskve a pomeranče spolu s karamelovými sušenkami.
Tato káva je zpracovaná naturální metodou. Díky tomu se skvěle hodí na přípravu espressa s výraznější ovocnou chutí.

  • Chuťový profil: broskve, pomerančový likér, karamelová sušenka
  • Odrůda: 100% arabica red bourbon
  • Oblast: Nyamagabe
  • Promývací stanice: Bwenda
  • Majitel farmy: Bernard Uwitije
  • Zpracování kávy: naturální
  • Nadmořská výška: 1 700 m.n.n.

Bernard Uwitije, rodák z jižní Rwandy, založil svou první promývací stanici v roce 2016. Zde se naučil všechny procesy a postupy nutné pro zpracování kávy. V druhé stanici si osvojil konzistentní zpracování velkých objemů kávových třešní bez ztráty kvality. Třetí stanice, Bwenda, byla založena pro odloučené farmáře, kteří promývací stanici neměli v dosahu. Bwenda zpracovává kávové třešně na kvalitní výběrovou kávu a s rozšiřujícími službami zvětšuje i svou kapacitu. Bernard vyvíjí různé programy na pomoc farmářům dodávajícím třešně do stanice, a tak zvyšuje konkurenceschopnost místní kávy.

Použití

Doporučujeme pro přípravu espressa nebo v moka konvičce. 

O výrobci

Příběh pražírny začal, když jel Lukáš do Číny. Tam se mu dostalo neobyčejné inspirace kupodivu v něčem, čemu bychom mohli říkat čínská kopie Starbucks. Nebylo to ale o spoustě šlehačky, nýbrž o filtrované kávě na spoustu způsobů. Od té doby uplynulo již 11 let. Poté Lukáš potkal Adélu. Oba měli zápal pro gastronomii, a z tohoto zápalu se postupně vyvinula pražírna kávy. Cílem pražírny je nabízet opravdu skvělou kávu. Pražírna se zaměřuje na kávy od konkrétních farmářů a vybírá jejich nejlepší sklizně. Zakládají si na opakované a hlubší spolupráci s farmáři. Dalším důležitým pilířem pro pražírnu je spravedlivé odměňování farmářů a kvalita jejich životních podmínek, jelikož se častokrát jedná o rozvojové země.

Dos Mundos znamená ve španělštině „Dva světy“. Dva světy proto, že se v pražírně setkává svět zelené kávy se světem kávy pražené. Španělský název je zvolen kvůli tomu, že ve velké části zemí, kde se káva pěstuje, se hovoří španělsky.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

Dos Mundos s.r.o.
Žerotínova 59
130 00 Praha 3
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 74 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 64 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.