-10 %

Dos Mundos Peru Joel Marin

250 g
Akce do 10. 7.
249,90 Kč 999,60 Kč/kg279,90 Kč
Země původu: Peru,

Lahodná káva Dos Mundos z Peru.

Aroma této kávy připomíná marcipán, který se projeví i v chuti a vykouzlí úžasně sladký šálek kávy. Farmář Joel Marin se svou rodinou žije a pracuje na farmě La Palta. Farma je střední velikosti, rodina obhospodařuje 4 ha pozemků s kávovníky, ale během sklizňových měsíců, od června do října, zde vypomáhá dalších 8 zaměstnanců.

Farma je položena v nadmořské výšce 1 800 m.n.m. Nyní se ale ukazuje, že změna klimatu a kolísání teplot způsobují pozemkům v této nadmořské výšce problémy. Sucha jsou stále častější, takže jedním z klíčových způsobů, jak pomoci zmírnit rizika plynoucí ze změny podnebí, bylo vysazení stínových stromů kolem pěstitelských oblastí. Stejně tak pomáhá i účinné zavlažování a hnojení půdy.

Jakmile se kávová třešeň utrhne, nechá se 12 hodin odpočívat v uzavřených sáčcích ve stínu, než se rozdrtí. Poté jsou třešně fermentovány po dobu 30 hodin, než se promyjí a usuší na afrických postelích po dobu 18–22 dnů.

  • Chuťový profil: marcipán, kakao, švestkový koláč
  • Odrůda: 100% Arabica
  • Oblast: Cajamarca
  • Farmář: Joel Marin
  • Zpracování kávy: promyté
  • Nadmořská výška: 1 800 m.n.n.

Použití

Doporučujeme pro přípravu espressa nebo v moka konvičce.

O výrobci

Příběh pražírny začal, když jel Lukáš do Číny. Tam se mu dostalo neobyčejné inspirace kupodivu v něčem, čemu bychom mohli říkat čínská kopie Starbucks. Nebylo to ale o spoustě šlehačky, nýbrž o filtrované kávě na spoustu způsobů. Od té doby uplynulo již 11 let. Poté Lukáš potkal Adélu. Oba měli zápal pro gastronomii, a z tohoto zápalu se postupně vyvinula pražírna kávy. Cílem pražírny je nabízet opravdu skvělou kávu. Pražírna se zaměřuje na kávy od konkrétních farmářů a vybírá jejich nejlepší sklizně. Zakládají si na opakované a hlubší spolupráci s farmáři. Dalším důležitým pilířem pro pražírnu je spravedlivé odměňování farmářů a kvalita jejich životních podmínek, jelikož se častokrát jedná o rozvojové země.

Dos Mundos znamená ve španělštině „Dva světy“. Dva světy proto, že se v pražírně setkává svět zelené kávy se světem kávy pražené. Španělský název je zvolen kvůli tomu, že ve velké části zemí, kde se káva pěstuje, se hovoří španělsky.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

Dos Mundos s.r.o.
Žerotínova 59
130 00 Praha 3
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 74 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 64 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.