Brambory rané neprané (Farma Procházka), sáček

cca 1,5 kg
Čerstvě sklizeno
cca 29,85 Kč 19,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Čerstvé, neprané, rané brambory z farmy Procházka. Dáváme si záležet, abychom vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly v řádku u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet!

  • Tyto brambory prodáváme v našich sáčcích po cca 1,5kg – nelze objednat po kusech. Při objednávce 1 ks vám bude dodáno cca 1,5 kg brambor.

Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Rané brambory mají velice tenkou slupku, která se nemusí loupat. Během mytí či následného vaření praská a odlupuje se sama.

Používají se jako příloha i jako hlavní surovina. Hodí se do polévek, salátů či k masu a díky své chuťové neutrálnosti se dají využít i k přípravě sladkých pokrmů. Skvěle ladí s výrazným kořením, cibulovinami i uzeninami. Doporučujeme kombinaci se smetanou, která bramborám dodá krémovou jemnost.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O pěstiteli

Pěstitelem je pan Ing. Jan Procházka ze Semic v Polabí, který své produkty pěstuje s láskou a péčí, jakou si zaslouží. Rodina Procházkova hospodaří v obci Semice již pět generací. Veškerá zelenina je pěstována v systému integrované produkce, což je systém řízené výroby, která omezuje vstupy pesticidů a hnojí v do porostu. Firmy, které pravidla tohoto systému dodržují, jsou sdruženy ve Svazu pro IPZ (integrované pěstování zeleniny).

Skladování

Brambory uchovávejte ve tmě, v suchu a chladu. Skladujte při teplotě 4–6 °C.