.pepper..pesto se sušenými rajčaty a lyofilizovaným Kampotským pepřem

120 g
 249,90 Kč 2 082,50 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Pesto se sušenými rajčaty a lyofilizovaným Kampotským pepřem.

Jeho chuť vás přenese do sluncem provoněných krajů, kde se suší slaďounká rajčata a zraje čerstvý Kampotský pepř. Základem pro výrobu .pepper..pesta se stal lyofilizovaný Kampotský pepř, světový unikát, u jehož zrodu stál sám spoluzakladatel naší značky Lukáš Hejtmánek. 

Svou sytou, temně červenou barvou a nepřekonatelnou vůní vás ihned přenáší na hřejivé italské pobřeží, kde roste bazalka a zrají rajská jablka.

Použití

Pesto je natolik komplexně dochucené, že k němu stačí pouze uvařit těstoviny jakéhokoli druhu – a dokonalá delikatesa je na světě! Hmotnost 120 g bohatě vystačí na dochucení min. 4 porcí těstovin. Promíchejte po zcezení pasty, s níž se pesto skvěle spojí. 

Pesto také můžete přidat k masu, do omáček, nebo dresingů na grilování.

O výrobci

Cambodian s. r. o. je česká společnost, která je v současnosti jediným přímým dovozcem pravého Kampotského pepře v České republice. Díky projektu .pepper..field podporuje od roku 2018 malé farmářské rodiny v provincii Kampot v Kambodži výkupem pepře férovým a udržitelným způsobem. Od samého začátku nakupuje Kampotský pepř za 100% fairtradové ceny a tím zajišťuje ekonomický rozvoj nejen jim, ale celé provincii, což ocenil mimo jiné sám prezident asociace KPPA (Kampot Pepper Promotion Association). V současnosti má pod svými křídly přes 200 malých farmářských rodin. 

To, že Kampotský pepř od .pepper..field dosahuje výjimečných kvalit, potvrdila výhra ve světové gastronomické soutěži GREAT TASTE AWARDS v Londýně, ze které si za svůj lyofilizovaný pepř odnesl zlatou trofej Golden Fork jako doposud jediný český producent v celé historii soutěže. Za své udržitelné podnikání byl oceněn jako jedna z nejvíce udržitelných firem Česka v cenách SDG’s v kategorii Byznys. .pepper..field dodržuje vysoké standardy udržitelnosti a kvality - Kampotský pepř je vakuován přímo na farmách v Kambodži a do ČR exportován v co nejkratším čase. Kontrola kvality a pečlivá selekce probíhá jak v Kambodži, tak v ČR pomocí speciálních potravinářských skenů. Balení od .pepper..field je kompletováno výhradně ručně, za použití recyklovatelných a udržitelných materiálů, které Kampotskému pepři dodávají luxusní vzhled i design.

Skladování

Uchovávejte v suchu, mimo přímé sluneční záření.

Výrobce

Cambodian s.r.o.
Žerotínova 1133/32
13000 Praha
Česká republika