.pepper..pasta Špagety s černým kampotským pepřem

500 g
239,90 Kč 479,80 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Ochutnejte pravé rustikální italské těstoviny s černým Kampotským pepřem uvnitř.

Recept na tyto unikátní špagety vznikl v italském rodinném podniku Pasta di Borgo Pace nedaleko Toskánska. Ti nejlepší italští gastronomové a pekaři s více než dvacetiletou zkušeností do tradičního těsta šetrně přimíchali čerstvě mletý černý pepř, který je ikonou italské kuchyně.

Vychutnejte si intenzivní chuť pravého Kampotského pepře uvnitř delikátních těstovin z té nejkvalitnější tvrdé pšenice.

Použití

Pepřové těstoviny jsou již komplexně ochucené. Budou nejlépe chutnat samotné, případně s parmezánem či jemnou omáčkou. Skvělé budou také s rajčaty a čerstvými bylinkami, nebo jako příloha k masovým pokrmům. Vařte vždy na skus, jak italové říkají – al dente.

Doporučená doba vaření těstovin je 9–10 minut. Vařte v osolené vodě.

O výrobci

Cambodian s. r. o. je česká společnost, která je v současnosti jediným přímým dovozcem pravého Kampotského pepře v České republice. Díky projektu .pepper..field podporuje od roku 2018 malé farmářské rodiny v provincii Kampot v Kambodži výkupem pepře férovým a udržitelným způsobem. Od samého začátku nakupuje Kampotský pepř za 100% fairtradové ceny a tím zajišťuje ekonomický rozvoj nejen jim, ale celé provincii, což ocenil mimo jiné sám prezident asociace KPPA (Kampot Pepper Promotion Association). V současnosti má pod svými křídly přes 200 malých farmářských rodin. 

To, že Kampotský pepř od .pepper..field dosahuje výjimečných kvalit, potvrdila výhra ve světové gastronomické soutěži GREAT TASTE AWARDS v Londýně, ze které si za svůj lyofilizovaný pepř odnesl zlatou trofej Golden Fork jako doposud jediný český producent v celé historii soutěže. Za své udržitelné podnikání byl oceněn jako jedna z nejvíce udržitelných firem Česka v cenách SDG’s v kategorii Byznys. .pepper..field dodržuje vysoké standardy udržitelnosti a kvality - Kampotský pepř je vakuován přímo na farmách v Kambodži a do ČR exportován v co nejkratším čase. Kontrola kvality a pečlivá selekce probíhá jak v Kambodži, tak v ČR pomocí speciálních potravinářských skenů. Balení od .pepper..field je kompletováno výhradně ručně, za použití recyklovatelných a udržitelných materiálů, které Kampotskému pepři dodávají luxusní vzhled i design.

Skladování

Uchovávejte v suchu, mimo přímé sluneční záření.

Výrobce

Cambodian s.r.o.
Žerotínova 1133/32
13000 Praha
Česká republika