.pepper..field

.pepper..field Červený Kampotský pepř

20 g
131,30 Kč 6 565,00 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

200+ zákazníků má v Oblíbených

Země původu: Kambodža,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Pravý červený Kampotský pepř z produkce malých rodin farmářů se vyznačuje jemností a výraznými ovocnými tóny.

Pochází z pepřovníku černého (Piper Nigrum). Jedná se o pepřové plody sklízené při plné zralosti, díky čemuž jsou plné sladké fruktózy a intenzivních ovocných vůní.

Farmářské rodiny jej sbírají ručně, jednotlivě po kuličce, a následně suší několik dní na sluníčku. Tím kuličky získávají svůj charakteristický odstín a svraštělou strukturu. Zrna v průběhu exportu do ČR procházejí několikanásobnou selekcí.

Použití

Díky své charakteristické ovocné chuti se červený pepř hodí nejen do slaných pokrmů, ale také do dezertů. Tento druh koření je králem studené kuchyně a zeleninových salátů. Červený pepř se tradičně používá také do řady míchaných drinků. Vytváření netradičních kombinací a experimentování je při vaření s červeným pepřem zkrátka typické.

O výrobci

Cambodian s. r. o. je česká společnost, která je v současnosti jediným přímým dovozcem pravého Kampotského pepře v České republice. Díky projektu .pepper..field podporuje od roku 2018 malé farmářské rodiny v provincii Kampot v Kambodži výkupem pepře férovým a udržitelným způsobem. Od samého začátku nakupuje Kampotský pepř za 100% fairtradové ceny a tím zajišťuje ekonomický rozvoj nejen jim, ale celé provincii, což ocenil mimo jiné sám prezident asociace KPPA (Kampot Pepper Promotion Association). V současnosti má pod svými křídly přes 200 malých farmářských rodin. 

To, že Kampotský pepř od .pepper..field dosahuje výjimečných kvalit, potvrdila výhra ve světové gastronomické soutěži GREAT TASTE AWARDS v Londýně, ze které si za svůj lyofilizovaný pepř odnesl zlatou trofej Golden Fork jako doposud jediný český producent v celé historii soutěže. Za své udržitelné podnikání byl oceněn jako jedna z nejvíce udržitelných firem Česka v cenách SDG’s v kategorii Byznys. .pepper..field dodržuje vysoké standardy udržitelnosti a kvality - Kampotský pepř je vakuován přímo na farmách v Kambodži a do ČR exportován v co nejkratším čase. Kontrola kvality a pečlivá selekce probíhá jak v Kambodži, tak v ČR pomocí speciálních potravinářských skenů. Balení od .pepper..field je kompletováno výhradně ručně, za použití recyklovatelných a udržitelných materiálů, které Kampotskému pepři dodávají luxusní vzhled i design.

Skladování

Uchovávejte v suchu, mimo přímé sluneční záření.

Výrobce

Cambodian s.r.o.
Žerotínova 1133/32
13000 Praha
Česká republika

Složení

Kampotský pepř červený