Beansmith's Kolumbie Santa Ana

250 g
 349,90 Kč 1 399,60 Kč/kg
Země původu: Kolumbie,

Zrnková káva s plným hutným tělem a tóny sušených švestek a višňového likéru se sladkou čokoládovou dochutí.

Tento mikrolot je z odrůdy Castillo. Po sběru byly třešně propláchnuty a poté fermentovány ve slupce po dobu 96 hodin. Po fermentaci byly celé třešně sušeny při teplotě mezi 35–40 °C po dobu 100–120 hodin.

Charakteristika

  • Odrůda: Castillo
  • Farma / washing station: Santa Ana
  • Nadmořská výška: 1800 m. n. m.
  • Oblast: Anserma, Caldas
  • Metoda zpracování: Anaerobic Natural
  • Acidita: Střední acidita
  • Cuppingové score: 87

Anserma kooperativa od které tato káva pochází je na trhu od roku 1967. Za tu dobu stihla nasbírat spoustu zkušeností ve zpopularizování kávy. Snaží se o propagaci kávy a celého zemděleského odvětví hned v několika regionech a tím zlepšovat místní ekonomickou, společenskou i technickou úroveň. Členy kooperativy tvoří dnes už 2083 farmářů, kteří pěstují kávy skvělé kvality. Kromě kávy na farmách často roste i cukrová třtina a banány pro zlepšení profitu farmy.

Pod novým vedením Luise Miguela se celá kooperativa snaží zlepšit své technologie a procesy a pěstovat více výběrové kávy. Vybudovali sklady s kontrolovanou teplotou vzduchu a začali se více zaměřovat na mikroloty, které jim místní farmáři dodávají. Společně s tím také začali více experimentovat s naturálními zpracováními. 

Luis Miguel také investoval do nových sušících boxů Nuna Coffee pro lepší regulaci teploty a vlhkosti při sušení kávových třešní. Tyto boxy byli vynalezeny a testovány přímo v Kolumbii pro konzistentější sušení při každodenních změnách počasí v Andách. Do začátku tohoto projektu vybrali pár místních farmářů, kteří jsou známy pro kvalitu jejich třešní. Začali důkladněji třídit zralé třešně a odrůdy, a tím tvořit unikátní mikroloty.

Použití

Doporučujeme pro přípravu filtrovanými metodami jako aeropress, chemex, french press, V60, vacuum pot a moka pot.

O výrobci

Příběh pražírny Beansmith se začal psát již okolo roku 2013. V té době majitel pražírny Petr Slepánek poprvé ochutnal výběrovou kávu. V roce 2014 s pár kamarády začal pražit první dávky zeleného zrna ve zrekonstruované kovárně. V roce 2016 se však cesty kamarádů rozešli a Petr, v té době profesně architekt, se stal hlavním pražičem a původní koníček se stal jeho novou profesí.

V roce 2016 společnost Beansmith's coffee roastery již provozovala svou kavárnu v Holešovicích, a začala narážet na limity staré technologie. Od elektrické pražičky, přes pražičku Garanti, dnes naleznete v pražírně od roku pražičku Loring. Technologie od této společnosti je považována za nejkvalitnější na světě. Díky tomu může společnost Beansmith's coffee roastery nalézat optimální způsob pražení, který je vhodný pro každou konkrétní kávu, aby vynikl její chuťový potenciál. Zákazník si tak může dopřát konzistentní produkt té nejvyšší kvality.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. 

Výrobce

kofárna s.r.o.
Kladenská 84
Úhonice
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 73 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 64 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.